Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Dace Ķezbere ir nolēmusi atkāpties no padomes vadītāja amata ar 15.decembri, šodien, tiekoties ar Latvijas Televīzijas (LTV) darbiniekiem, paziņojusi Ķezbere.

Informācija par šo paziņojumu publicēta LTV Ziņu dienesta oficiālajā “Twitter” kontā, bet ar pašu Ķezberi aģentūrai LETA vēl nav izdevies sazināties.

Pagājušajā nedēļā arī Saeimas kuluāros tika spriests, ka Ķezbere šonedēļ varētu paziņot par NEPLP priekšsēdētājas amata pamešanu, tāpēc bija “iepauzēts” darbs pie Saeimas lēmumprojekta sagatavošanas par viņas atbrīvošanu amata.

Iepriekš vasaras vidū Ķezbere bija pieļāvusi iespēju pamest NEPLP, gala lēmumu atliekot uz septembri, kad tomēr paziņoja, ka vēl neatkāpsies no padomes vadītājas amata. Septembrī viņa skaidroja, ka nevarot atļauties nenodrošināt NEPLP darbību situācijā, kad padome strādā nepilnā sastāvā, turklāt padomes pārstāvjiem bijuši padomā komandējumi un atvaļinājumi.

Reizē NEPLP vadītāja norādīja, ka vēl nezina, kāda situācija būs novembrī un decembrī, skaidrojot, ka izmaiņas varētu ienest arī topošā sabiedrisko mediju likuma pieņemšana.

Septembrī Ķezbere skaidroja, ka nevar atļauties rakstīt atlūgumu tikai tādēļ, ka “kādam to gribas”, jo viņai kā vadītājai ir jādomā, kā padome strādās apstākļos, kad tajā ir četri no pieciem locekļiem, kad atsevišķi padomes pārstāvji ir komandējumā vai būs devušies atvaļinājumā.

Viņa norādīja, ka vēl gaidāmas pašlaik iztrūkstošā padomes locekļa vēlēšanas, tāpat Ķezbere vērsa uzmanību uz to, ka pašlaik norisinās valsts budžeta veidošanas diskusijas, kurās ir svarīgi piedalīties. NEPLP vadītāja cita starpā atgādināja, ka viņas pilnvaras noslēdzas 2020.gada jūnijā.

Jau vēstīts, ka Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns jau iepriekš nācis ar iniciatīvu no amata atbrīvot NEPLP priekšsēdētāju Ķezberi. Arī Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Dace ĶezbereNEPLP

youtube icon
Abonēt youtube