Saistībā ar 4.oktobrī daudzviet pasaulē atzīmēto Dzīvnieku aizsardzības dienu organizācija “Riga Animal Save”, kura nav oficiāli reģistrēta, bet sevi dēvē par dzīvnieku aizstāvības kustības “The Save Movement” atzaru Rīgā, rīkos divas akcijas, lai atgādinātu sabiedrībai par dzīvnieku likteņiem, aģentūru LETA informēja kustības pārstāvis Sandris Ādminis.

Piektdien, 4.oktobrī, no plkst.18.30 Rīgā, Vaļņu un Kaļķu ielu krustojumā, notiks mākslinieciski informatīva akcija, “lai pilsētas centrā radītu mierīgu telpu pārdomām, sarunām un pieredzei par to, kā klājas dzīvniekiem mūsdienu pasaulē – lielfermās, audzētavās, lopkautuvēs un citur”.

“Vairumam cilvēku tas [dzīvnieku liktenis] rūp, tomēr reti rodas iemesls aizdomāties, jo šie dzīvnieki būtībā ir kā “neredzami”. Turklāt viņi nevar par sevi pastāstīt paši, tāpēc mēs viņus vēlamies parādīt – video ekrānos, kā arī ar dramaturģisku elementu palīdzību,” stāsta akcijas organizatori.

Savukārt pirmdien, 7.oktobrī, no plkst.12 līdz 19 notiks vairāku stundu ilga līdzjūtības akcija jeb vigils pie kādas lopkautuves ārpus Rīgas. Paredzēts, ka akcijā piedalīsies 30 cilvēki, kas pulcēsies lopkautuves priekšā un centīsies pietuvoties cūkām, govīm, aitām un citiem dzīvniekiem, kurus ved furgonos uz kautuvi.

“Akcijas mērķis ir cieņpilni pievērst uzmanību tiem, kurus ved nogalināt un rosinātu aizdomāties – par saikni starp dzīvniekiem un gaļu, aizdomāties par labestību,” skaidro rīkotāji, apgalvojot, ka tā būs pirmā šāda veida akcija Latvijā un aizsāks regulāru tradīciju, pulcējoties pie lopkautuvēm Latvijā.

“Vigils (no latīņu “vigilia” – nomods) – ir līdzjūtības akcija, kuras dalībnieki vairāku stundu garumā būs aculiecinieki tam, kas notiek ar dzīvniekiem ceļā uz lopkautuvi. (..) Citur pasaulē “Animal Save Movement” kustības grupas to dara jau kopš 2010.gada,” informēja Ādminis.

 Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Dzīvnieku aizsardzības diena

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube