Valsts drošības dienests (VDD) šogad oktobrī izbeidzis divus kriminālprocesus par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās, aģentūra LETA noskaidroja VDD.

Kriminālprocesi izbeigti, jo iestājies noilgums.

2014.gadā kopumā saistībā ar 12.Saeimas vēlēšanām VDD sāka desmit kriminālprocesus. No šīm lietā VDD lietvedībā bija palikuši divi kriminālprocesi.

Divas lietas iepriekš izbeigtas, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt sešus kriminālprocesus dienests nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Pēc dienesta rīcībā esošās informācijas, vairāki no šiem procesiem ir beigušies ar notiesājošu spriedumu.

Jau ziņots, ka viena no skaļākajām lietām par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās bija saistīta ar bijušo Saeimas deputātu Dzintaru Zaķi (V). Pēc skandāla Zaķis pameta “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja amatu, bet vēlāk arī izstājās no partijas – vēl pirms valde lēma par viņa izslēgšanu.

Iepriekš tiesas spriedumos bija pierādīta vairāku vēlētāju balsu uzpirkšana par labu partijas “Vienotība” deputātu kandidātu sarakstam un deputātu kandidātam Zaķim.

Tāpat tika tiesātas personas par 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu partijai “Saskaņa”.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube