Eiropas Parlaments (EP) trešdien, 23.oktobrī, pieņems nostāju par Eiropas Savienības (ES) nākamā gada budžetu, prasot vairāk līdzekļu cīņai pret klimata pārmaiņām, jauniešu bezdarbu, kā arī “Erasmus+”, migrācijai un ārpolitikai, liecina informācija EP mājaslapā.

EP deputāti sagatavotajā rezolūcijas projektā uzsver, ka 2020.gada ES budžetam jākļūst par nākamās daudzgadu budžeta (no 2021. līdz 2027.gadam) pamatu un jāsniedz atspēriena punkts ES jaunās paaudzes programmu sākšanai.

EP deputāti prasīs palielināt Eiropas Komisijas ierosināto budžetu, papildinot to par vairāk nekā diviem miljardiem eiro klimata aizsardzībai. EP deputāti plāno prasīt arī vairāk finansējuma Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai (JNI) un “Erasmus+”, kā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, digitalizācijai, migrācijai un ārpolitikai, tostarp arī attīstības un humanitārajai palīdzībai.

Plenārsēdes balsojums aizsāks trīs nedēļu ilgās likumdošanas sarunas ar Eiropas Padomi, lai panāktu abu iestāžu vienošanos un EP laikus varētu apstiprināt nākamā gada budžetu 2019.gada novembra otrajā plenārsesijā.

Apmēram 93% no ES budžeta tiek ieguldīti praktiskos projektos, ko īsteno dalībvalstīs un ārpus tām. Šie līdzekļi nonāk pie iedzīvotājiem, reģionu un pilsētu pašvaldībām, lauksaimniekiem, pētniekiem, studentiem, nevalstiskajām organiizācijām un uzņēmumiem.

ES budžeta pamatprincipi atšķiras no dalībvalstu budžeta – ja dalībvalstu budžetus, lielākoties izmanto sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai un sociālās nodrošināšanas sistēmām, ES budžets primāri ir ieguldījumu budžets, un, atšķirībā no dalībvalstu budžetiem, ES budžetam nevar būt deficīta.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube