Par valsts tēlu jādomā ne tikai Latvijas Institūtam (LI), bet arī visiem iedzīvotājiem, tostarp politiķiem, pārliecināts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Rinkēvičs šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā uzsvēra, ka institūts ir mazākā institūcija Latvijā, kurā strādā tikai četri cilvēki.

“Tas nekad mūžā nevarēs izveidot Latvijas tēlu, to veidojam mēs visi,” teica ministrs, piebilstot, ka LI nākamajā gadā saņems zināmu naudas pieaugumu divām pozīcijām – tiks nosegts izdevumu deficīts par “pašsaprotamām pozīcijām”, piemēram, komunālajiem maksājumiem, kā arī portāla “latvia.eu” mājaslapas uzturēšanai.

Rinkēvičs atgādināja, ka daudz diskutēts par LI nākotni, apsverot iespēju institūta funkcijas nodot Latvijas Investīcijuun attīstības aģentūrai (LIAA). “Bet tad tas būtu stāsts tikai par ekonomisko tēlu. Daudzi nesaprot, ka ir jāskaidro, piemēram, par 16.martu, par visu kopējo Latvijas tēlu,” piebilda ministrs.

“Kolēģi cenšas darīt visu, ko var. Simtgades laikā žurnālisti no ārzemēm brauca pietiekami daudz, bija publikācijas par Latviju, taču institūts nevarēs noslaucīt nesmukumus, piemēram, no finanšu sektora. Mums jāpadomā par kopējo naratīvu. Reizēm Latvijas amatpersonas izstāsta tādas lietas par valsti, ko es kā ārlietu ministrs ar šausmām kaut kā cenšos piesegt,” stāstīja Rinkēvičs.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube