Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lems, vai iesniegt apelācijas sūdzību par pirmās instances spriedumu, ar kuru birojam bijušajai KNAB nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei jāmaksā 37 369 eiro.

KNAB patlaban vērtē Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumā izteiktos argumentus un secinājumus. Pēc sprieduma izvērtēšanas KNAB lems, vai iesniegt apelācijas sūdzību, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa daļēji apmierināja Dravenieces prasību, proti, tiesa nolēma no biroja par labu bijušajai amatpersonai izmaksāt neizmaksāto darba samaksu, atvaļinājuma kompensāciju, atlaišanas pabalstu un ar lietas vešanu saistītos izdevumus. Kopumā KNAB viņai jāmaksā 37 369 eiro.

Tiesa gan noraidīja Dravenieces prasību pret KNAB, par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atšķirīgas attieksmes pārkāpumu un morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu.

Tāpat tiesa izbeidza tiesvedību KNAB pretprasībā pret Dravenieci par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā 20 dienu laikā.

Draveniece aģentūrai LETA teica, ka vēl izvērtēšot vai iesniegt apelācijas sūdzību, taču viņa nešaubās, ka tiesas procesa turpināšanos vēlēsies KNAB.

Lai arī patlaban KNAB vada Jēkabs Straume, Draveniece neizprot arī viņa motivāciju birojam turpināt tiesvedības. Draveniece nenoliedza, ka ar Straumi apspriedusi izlīguma iespējas, taču Straumes piedāvātie nosacījumi viņu nav apmierinājuši.

Laikā, kad KNAB vadīja Jaroslavs Streļčenoks Draveniece 2013.gada septembrī tika atbrīvota no Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas amata. Nodaļas ar šādu nosaukumu patlaban vairs nav. Viņa bija viena no bijušajām KNAB amatpersonām, kas tiesājās par Streļčenoka laikā pieņemtajiem KNAB lēmumiem.

Streļčenoks KNAB vadīja no 2011. līdz 2016.gadam. Viņa pēcteci Straumi KNAB vadītāja amatā 2017.gada vasarā.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: KNAB

youtube icon
Abonēt youtube