Kritērijus, pēc kādiem sadalīt komercmediju atbalstam nākamā gada budžetā papildus piešķiramos 500 000 eiro, noteiks Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars.

Jautāts, pēc kādiem nosacījumiem un kritērijiem šis finansējums tālāk tiks sadalīts, politiķis skaidroja, ka, lai atbildētu uz šo jautājumu, viņam vispirms ir jāatgādina, kāda bija motivācija, kāpēc politiskais spēks vispār virzīja attiecīgo priekšlikumu. “Patriotisms mūsu izpratnē nav tikai valodas vai vēstures jautājumi, tas ir arī atbalsts ģimenēm, ražošana un eksports, un tā ir arī neatkarīgas mediju telpas un vietējā satura ražošanas aizstāvēšana,” VL-TB/LNNK pozīciju skaidroja tās līderis.

Dzintars pauda, ka izšķiršanās par to, kuriem komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem tālāk sadalīt papildu piešķiramo 500 000 eiro finansējumu, nedrīkst būt politiķu interese un izšķiršanās. “Tā ir speciālas organizācijas, šajā gadījumā NEPLP, kompetence, kā konkursa kārtībā šos līdzekļus tālāk novirzīt. Mūsu uzdevums ir parūpēties, lai būtu šie līdzekļi, ar ko sniegt papildu atbalstu medijiem šajos ļoti sarežģītajos informatīvā kara apstākļos,” skaidroja politiķis.

Kā ziņots, valdību veidojošās partijas panākušas vienošanos par 500 000 eiro atvēlēšanu komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kā arī apliecinājušas atbalstu jau iepriekš izskanējušajai iecerei novirzīt papildu miljonu eiro sabiedriskajiem medijiem, pagājušajā nedēļā pēc koalīcijas sadarbības sēdes žurnālistiem pavēstīja partiju politiķi. Šo finansējumu plānots iezīmēt nākamā gada budžetā.

VL-TB/LNNK iepriekš aicināja koalīcijas partnerus apspriest iespējamās atbalsta formas vietējā satura veidošanai komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Dzintars iepriekš norādīja, ka nākamajā gadā atbalsts satura veidošanai komercmedijiem samazināsies vienlaicīgi ar Krievijas plāniem palielināt finansējumu propagandas kanālu atbalstam, kas var negatīvi ietekmēt arī Latvijas informatīvo telpu.

Arī NEPLP bija lūgusi Saeimai meklēt iespējas nākamā gada budžetā iekļaut papildu līdzekļus komerciālo elektronisko mediju atbalstam. NEPLP loceklis Patriks Grīva iepriekš parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja, ka ir vairākas pozīcijas, kas ir svarīgas mediju vides attīstībai. Grīva atgādināja, ka tostarp nākamā gada budžetā nav paredzēts pietiekams līdzekļu apjoms komercmedijiem vietējā satura ražošanai.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube