Valsts budžetam iesniegtos priekšlikumus Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija plāno sākt vērtēt ceturtdien, 7.novembrī, un turpināt to darīt piektdien, kā arī pirmdien un otrdien, ja tas būs nepieciešams, Latvijas Radio sacīja komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (AP).

“Budžets ir un paliek valdības redzējums par to, kā dzīvot nākamajā gadā, tāpēc es domāju, ka nekādas būtiskas izmaiņas šajā sakarā nevarētu būt,” viņš teica.

Tāpat Bondars norādīja, ka partiju finansēšanas likumprojektu ir plānots atbalstīt tādu, kāds tas ir sagatavots.

Pirms tam atzinumu par priekšlikumiem vēl jāsniedz valdībai. Trešdien, 6.novembrī, ir sasaukta valdības ārkārtas sēde.

Kā ziņots, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 2020.gada valsts budžeta projekta, vidēja termiņa budžeta ietvara 2020., 2021. un 2022.gadam likumprojekta un to pavadošo likumprojektu otrajam lasījumam kopumā saņēmusi 324 priekšlikumus.

Parlamentā aģentūru LETA informēja, ka Valsts budžeta likumprojektam iesniegti 77 priekšlikumi, bet vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektam – 56 priekšlikumi. Savukārt 26 likumprojektiem, kas saistīti ar valsts budžetu, iesniegts 191 priekšlikums. Saeimas kārtības rullī paredzētās tiesības iesniegt priekšlikumus izmantojušas Saeimas frakcijas, kā arī komisijas, deputāti individuāli un arī nozaru ministrijas.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli valsts budžeta projektam iesniegtos priekšlikumus Budžeta komisija nosūta atzinuma sniegšanai Ministru kabinetam.

Paredzēts, ka galīgajā lasījumā par likumprojektiem “Par valsts budžetu 2020.gadam”, “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam” un 26 pavadošajiem likumprojektiem Saeima lems 13.novembrī.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube