Šodien plkst.9 notiks Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde, kurā plānots noslēgt darbu pie 2020.gada budžeta un to pavadošajiem likumprojektiem.

Pagājušajā nedēļā komisija izskatīja visus budžeta paketē iekļautos likumprojektus, tajos atbalstot iepriekš Ministru kabinetā akceptētos priekšlikumus. Komisijas darbs noritējis raiti, īpaši nekavējoties pie priekšlikumu izvērtēšanas, par ko saņemtas arī opozīcijas deputātu pretenzijas. Lielākās diskusijas radušās saistībā ar partiju finansēšanas jauno modeli, dažādu pabalstu atsaistīšanu no minimālās algas, 1.-4.klašu skolēnu ēdināšanas finansēšanu.

Komisija atbalstījusi vairākus likumprojektus, par kuru atrašanos budžeta paketē bažas izteikuši Saeimas juristi. Parlamenta Juridiskā biroja ieskatā vairākos likumprojektos ietvertajām normām nav fiskālas ietekmes uz nākamā gada budžetu, līdz ar to, balstoties Satversmes tiesas atzinumā, tie nedrīkst tikt iekļauti budžeta paketē. Neskatoties uz aizrādījumiem, komisijas vairākums visus likumprojektus virzīja izskatīšanai galīgajā lasījumā.

Šodien komisijai vēl jāizvērtē likumprojekts “Par valsts budžetu 2020.gadam”, kā arī likumprojekts “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam”.

Otrajam lasījumam minētajos likumprojektos ietverti priekšlikumi tostarp par papildu finansējumu mediķu atalgojumam un medijiem.

Komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) piektdien kolēģiem uzsvēra, ka pirmdien darbs pie budžeta ir jānoslēdz, līdz ar to būs jāizlaiž šajā dienā ieplānotie Lāčplēša dienas pasākumi.

Plānots, ka parlaments galīgo lēmumu par nākamā gada budžetu pieņems 13. un 14.novembra sēdēs.

Kā ziņots, 2020.gada budžeta konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2019.gada budžetu, nākamgad ieņēmumi augs par 717,1 miljonu eiro, bet izdevumi – par 610,1 miljonu eiro.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā prognozēti 6,88 miljardi eiro, bet izdevumi plānoti 7,22 miljardi eiro apmērā. Valsts pamatbudžeta izdevumu palielinājums, salīdzinot ar 2019.gada plānu, ir 400 miljoni eiro jeb 5,9%. Izdevumu palielinājums ir 325,2 miljoni eiro, kas paredzēts izdevumiem valsts pamatfunkciju finansēšanai.

No 2020.gada budžetā plānotajiem izdevumiem desmit miljardu eiro apmērā 35% tiks novirzīti sociālajai aizsardzībai, proti, 3,513 miljardi eiro.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube