Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) veikusi vairāku ar Magņitska lietu saistītu aktīvu arestu pusmiljona ASV dolāru apmērā, informē Valsts policijā.

Sākotnējā izmeklēšanā identificēti vairāki bankas konti, īpašumi un aktīvi, kas iegādāti Krievijas pilsoņu interesēs. Priedīte stāsta, ka pirkumiem tika izmantoti Latvijas banku konti, kas saistīti ar nozagto 230 miljonu dolāru legalizēšanu, ko atklāja Krievijas jurists Sergejs Magņitskis.

«Starp arestētajiem aktīviem ir divi nekustamie īpašumi Latvijā, kas iegādāti ar ieņēmumiem no Kipras kontiem.»

Tāpat arestēts konts, kas izmantots jahtas pārdošanā. Konts pieder kādai bijušā Krievijas Valsts Domes deputāta atraitnei, atzīmē policijā.

Izmeklēšanā Latvijas tiesībsargājošās iestādes aktīvi sadarbojas ar ārzemju kolēģiem un citām iestādēm, piemēram, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK).

Priedīte stāsta, ka Hermitage Capital Management fonds, pēc kura saņemtajām sūdzībām 2012.gadā tika ierosināts kriminālprocess, novērtējis Valsts policijas paveikto, sakot, ka atzinīgi vērtē Latvijas tiesībsargājošās iestādes īstenoto pieeju, lai izmeklētu naudas līdzekļu atmazgāšanas lietas Latvijā, jo īpaši Magņitska lietā. Tas esot labs piemērs citām tiesībsargājošām iestādēm, kā rīkoties, saņemot informāciju par iespējamu naudas līdzekļu atmazgāšanu.

Vairākas valstis ir veikušas izmeklēšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un šim nolūkam izmantoto starptautisko nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas tīklu. Tostarp ir pieņemts tā saucamais Magņitska likums – dokuments, kas paredz sankcijas pret personām, kuras iesaistītas vērienīgā naudas atmazgāšanas lietā, stāsta policijā.

Magņitska lieta ir ieguvusi starptautisku nozīmi pēc tam, kad Krievijas jurists Sergejs Magņitskis atklāja krāpniecisko un korumpēto 230 miljonu dolāru shēmu, kurā bija iesaistītas Krievijas amatpersonas un agrāk notiesāti noziedznieki. Pēc tam, kad Sergejs Magņitskis sniedza liecības, minot noziedzīgajā nodarījumā iesaistīto Krievijas amatpersonu vārdus, viņš tika arestēts un nogalināts Krievijas cietumā, Magņitska lietu atgādina Valsts policijā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube