Attiecīgi politiskie spēki ar saviem kontaktiem tiesībsargājošo iestāžu vadošo amatpersonu vidū, tautas valodā runājot, «liek lietas uz bremzēm». Proti, ja arī krimināllieta ir ierosināta, tad tā netiek pienācīgi izmeklēta vai kādā citādā veidā tiek sabotēta lietas virzība, sarunā ar BNN par to, kāpēc varētu netikt ierosināta krimināllieta par Olainfarm sarunām, komentē jurists Alvis Pīlāgs.

Pēc Pīlāga domām, iesaistītās personas kriminālprocesa neuzsākšanai ir tās, kuras saistītas ar Ekonomikas ministriju, proti, ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro.

Jāatgādina, ka interneta vietnē ir publiskotas sarunas, kurās dzirdams, kā Valērija Maligina mantojumu «dala» Nemiro pietuvināti cilvēki. Olainfarm sarunās dzirdams ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks, ar kuru viņš reiz strādājis vienā advokātu birojā. Tāpat sarunās dzirdams Rebenoka darbabiedrs, jurists Mārtiņš Krieķis. Abi kopā ar citiem «mantinieču karos» iesaistītajiem runā par to, kā sadalīt mantojumu ar dažādiem paņēmieniem, kurus nevarētu raksturot kā godprātīgus. Aina iezīmējas vēl spilgtāka, norādot uz faktu, ka ierakstītās sarunas jau 2018.gada beigās izvērtēšanai nodotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un Valsts policijai. Jautājums – kādēļ ilgstoši netiek uzsākts kriminālprocess?

«Olainfarm sarunās viens ir ētiskais moments. Taču, ja saruna ir par kaut ko konkrētu un ja tur ir minēti konkrēti fakti, piemēram, neatļauta labuma došana kādai no pusēm, [tad tās ir jāizvērtē],» intervijā BNN vēlreiz uzsver jurists.

«Kas ir traucējošais moments to nedarīt? Ekonomikas ministrs Nemiro? [Viņa padomnieks] Rebenoks? Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kuram 11.jūlijā beidzas pilnvaras?»

Kā norāda Pīlāgs: «Neviens te negrib neko pa īstam darīt.» Viņš apgalvo, ka «viss ir ātri izdarāms, ja ir griba».

««Oligarhu lieta» parādīja, ka notiek konkrētas sarunas. Masu medijos tās ir publicētas. Arī «Latvenergo lietā» bija sarunas, kas ir publicētas. Tālāk «Olainfarm lietā» arīdzan parādās sarunas, kas ir publicētas. Kāpēc Olainfarm un «oligarhu lietā» viss netika novirzīts līdz apsūdzībai? Jautājums atklāts,» BNN norāda Pīlāgs.

Pilnu interviju varat lasīt BNN mājaslapā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube