Lemberga prāvā procesa novilcināšanas mēģinājumi turpinās. Apsūdzētie šoreiz izmanto ārkārtas situāciju valstī, to izmantojot kā attaisnojumu atcelt tiesas sēdes. Savukārt uz piedāvājumu rīkot tiesas sēdes mājas apstākļos ar audio, video tiešraidi apsūdzētie atbild – lai valsts apmaksā datoru un interneta pieslēgumu, savējo neizmantošot, BNN stāsta prokurors Juris Juriss.

Juriss atzīmē, ka tiesas sēdes pašlaik notiek, kā Ministru kabineta noteikumi to pieprasa. Sociālā distance tiek nodrošināta, ievērojot pat vairāk nekā divu metru atstatumu starp visiem tiesas telpā esošajiem cilvēkiem, atzīmē prokurors.

«Tomēr pirms sākās aktīvā tiesas daļa, aizstāvju puse un apsūdzētie cits pēc cita pieteica lūgumu neturpināt tiesas sēdes, ņemot vērā COVID-19 izplatību. Viņu ieskatā, tiesas sēdes nevar notikt vispār.»

Jāatzīmē, ka Rīgas apgabaltiesā klātienē no apsūdzētajiem atradās Anrijs Lembergs, savukārt Aivars Lembergs un Ansis Sormulis atrodas Ventspils tiesas telpās un ar video konferences palīdzību pieslēdzas Rīgai.

Ņemot vērā apsūdzēto lūgumus, tiesa uzdeva jautājumu – kā būtu, ja tiesas sēdēs visi piedalītos ar interneta starpniecību, paliekot mājās, stāsta prokurors. Viņš atzīmē, ka pret šādu piedāvājumu esot bijis skeptisks Anrijs Lembergs, kas teju uz katru tiesas sēdi līdzi ņem savu portatīvo Apple datoru, visticamāk, ar interneta pieslēgumu, BNN atzīmē Juriss.

Pilnu interviju lasiet ziņu portālā BNN.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube