Cilvēkiem vajag būt pārliecībai – ja viņi ir godprātīgi strādājuši samaksājuši nodokļus, tad lai viņiem būtu iespēja šādas krīzes gadījumā arī saņemt atbalstu no valsts, jo viņi jau par to ir rūpējušies, maksājot nodokļus, telefonsarunā BNN norāda Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Viņš norāda, ka arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

Vienlaikus Baldzēns uzsvēra, ka atbalstam jebkurā gadījumā jābūt proporcionāli lielākam tiem, kuri ir godprātīgi maksājuši nodokļus.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) skaidro, ka galvenie iemesli, kādēļ VID uzņēmumiem atteicis dīkstāves pabalstu izmaksu darbiniekiem, ir šādi: nepietiekams apgrozījuma samazinājums, nav iesniegtas visas deklarācijas, uzņēmumam ir nodokļu parāds, kuram nav izveidots nomaksas grafiks, vai aprēķinātie nodokļi ir bijuši mazāki par 200 eiro, BNN noskaidroja dienestā.

Turpinot par atbalstu visiem cilvēkiem, jāatzīmē, ka arī premjers Krišjānis Kariņš 8.aprīļa intervijā raidījumā Rīta panorāma norādīja: «Mēs netaisāmies nevienu atstāt aiz borta, bet ir jāsaprot – ja gadiem ilgi nav maksāti nodokļi, tad ir drusku jāpagaida, kamēr valsts vispirms gādā par tiem, kuri ir to darījuši.»

Darbinieki, kas cerējuši saņemt dīkstāves pabalstu, bet tas nav noticis, nereti vēršas ar jautājumiem pie VID, norāda dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Evita Teice-Mamaja.

«Tādējādi diemžēl konstatētas arī situācijas, kad darbinieks pabalstu nevar saņemt darba devēja pretlikumīgas rīcības dēļ.»

Tā, piemēram, atklāti gadījumi, kad darbiniekam alga pilnībā vai daļēji maksāta aploksnē, vai darba devējs darbinieku fiktīvi reģistrējis kā valdes locekli, par to pat neinformējot, stāsta Teice-Mamaja.

Līdz 5.aprīlim VID atteicis atbalstu 424 uzņēmumiem, kas nav atbilduši Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem.

Pilnu rakstu lasiet ziņu portālā BNN.

Foto: Unsplash

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube