Kamēr puspasaule jau zina, kas ir Aivars Lembergs un kādos smagos noziegumos viņš ir apsūdzēts, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tikai sāk skatīties, vai tiešām ir kāds pamats apsūdzībām. Tāpat arī uz iesniegumiem par Lembergu KNAB atbild visai «atturīgi», telefonintervijā BNN pauž Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans.

Feldmans, kurš reiz rakstījis iesniegumu KNAB par Lembergu un nu jau sankcionēto Latvijas Tanzītbiznesa asociāciju saistībā ar aizdomām par interešu konfliktu, norāda, ka «KNAB toreiz bija ļoti «atturīgs» savā atbildē uz šo iesniegumu».

Arī BNN rīcībā nonācis kāds iesniegums, kas ticis adresēts KNAB. Proti, ka Lembergs privātām vajadzībām izmantojis publiskos resursus, taču KNAB kārtējo reizi nav konstatējis nekādus pārkāpumus.

Šajā iesniegumā lūgts izskatīt, vai Lembergs netērē publiskos līdzekļus privātām vajadzībām, domes darbalaikā uzdodot pašvaldības juristam Ojāram Rudzītim meklēt informāciju datu bāzē Lursoft.

BNN tiek informēts, ka Rudzītis sameklējis Lembergam nepieciešamo informāciju par AS Kālija parks un to izdrukājis. Uz izdrukas redzams, ka tas darīts domes darbalaikā, turklāt iegūt šādu informāciju ir maksas pakalpojums. AS Kālija parks nekādi neattiecas uz pašvaldības darbu, taču, kā norāda iesnieguma autori, pastāv reāla iespēja, ka astoņu lappušu garo iesniegumu savā darba laikā sagatavojis Rudzītis.

Taču KNAB, atbildot uz iesniegumu, norāda, ka nav konstatēti likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā normu pārkāpumi.

Pilnu rakstu lasiet ziņu portālā BNN.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube