“Pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā,” savā paziņojumā pauž politiskā partija Progresīvie.

Augstākās tiesas galīgais spriedums par 15 miljonu eiro piedziņu no Latvijas Krājbankas bijušās valdes locekļiem solidāri stājās spēkā šī gada 28.aprīlī, atzīmē partijā.

“Trīs nedēļu laikā no Krājbankas bijušā valdes locekļa, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara nav sekojusi nekāda rīcība. Personīgas politiskas atbildības vietā viņa jaunākie publiskie izteikumi apšaubījuši Latvijas tiesu varu un grāvuši sabiedrības uzticību Saeimas darbam,” teikts paziņojumā.

Politiskais spēks uzsver, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai ir tieša ietekme uz valsts finanšu un banku nozari, tādēļ, viņuprāt, nav pieļaujama situācija, ka to vada amatpersona, kurai stājies spēkā nelabvēlīgs tiesas spriedums saistībā ar iepriekšējo profesionālo darbību finanšu sektorā.

“Vienam no jebkura politiķa un politiķes mērķiem jābūt vairot sabiedrības uzticību, un Mārtiņa Bondara gadījumā tā ir zaudēta jau sen. Jebkurš godprātīgs cilvēks šādā situācijā no amata atkāptos,” uzsver  partijas Progresīvie līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa.

Progresīvie aicina Bondaru nekavējoties atkāpties no amata.

Foto: Flickr

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube