Tuvākajā darba nedēļā Latvijas teritoriju regulāri šķērsos gubu-lietus mākoņu zonas, līdz ar to, katru dienu gandrīz visā Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, bieži  ducinās arī  pērkons, vietām nokrišņi būs stipri un gaidāma arī krusa, vēsta Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Vienlaikus teikts, ka līdz ar dienvidaustrumu vējiem Latvijā ieplūdīs arī ievērojami siltāks gaiss – nedēļas pirmajās pusē valsts austrumu daļā gaiss vietām iesils līdz pat +26…+31°.

Nedēļas pirmajā pusē valstī ieplūdīs silts un mitrs gaiss, līdz ar to virs mūsu reģiona aktīvi veidosies gubu-lietus un negaisa mākoņi. Pirmdien, 8.maijā, dienā intensīvi līs valsts centrālajā daļā. Pērkona negaisa laikā gaidāmas arī krasas vēja brāzmas un krusa. Gan pirmdien, gan otrdien gaidāms silts laiks – dienā gaisa temperatūra sasniegs +22…+27°, bet vietām austrumos līdz pat +29…+31°.

Nedēļas otrajā pusē nokrišņu intensitāte samazināsies. Gaiss dienās laiks iesils līdz +24…+27°. Pūtīs lēns mainīga virziena vējš, bet dienas laikā daudzviet gaidāmi nokrišņi, arī pērkona negaiss.

Nedēļas izskaņā nokrišņu un mākoņu daudzums pamazām mazināsies.


Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka pērkona negaiss var būt bīstams jebkuros apstākļos, tāpēc, tuvojoties negaisa mākoņiem, vienmēr ir jāievēro piesardzība. 

·  savlaicīgi nostiprināt vai novietot telpās vieglus priekšmetus, kas atrodas uz balkoniem vai pagalmā,

·  aizvērt logus un durvis,

·  atvienot no strāvas padeves elektroiekārtas,

·  ja vien iespējams, meklēt patvērumu slēgtās un drošās telpās vai automašīnā,

·  vēlams nenovietot automašīnas, piemēram, zem atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām,

·  bīstami ir pērkona negaisa laikā atrasties klajā laukā, uz ezera vai kādas citas ūdenskrātuves, kā arī bīstami ir šādā laikā peldēties un makšķerēt, jo ūdens labi vada elektrību.

Ja pērkona negaisa laikā ir nogāzušies koki, pārrauti elektropadeves vadi, notikusi kāda avārija vai cits negadījums, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube