Šī gada jūnijā Rēzeknes tiesa apsūdzētajam par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un krāpšanu lielā apmērā piesprieda reālu brīvības atņemšanas sodu uz pieciem gadiem, piemēroja policijas kontroli uz vienu gadu sešiem mēnešiem un atņēma tiesības veikt uzņēmējdarbību uz diviem gadiem sešiem mēnešiem. No apsūdzētā valsts labā tika piedzīta kaitējuma kompensācija 362 391 EUR.

Latvijas Republikas Prokuratūrā ziņo, ka saskaņā ar apsūdzību persona laika periodā no 2009.gada decembra līdz 2012.gada martam organizēja uzņēmuma finansiālo un saimniecisko darbību. Nolūkā izvairīties no PVN nomaksas un izkrāpt valsts budžeta līdzekļus, apsūdzētais norādīja uzņēmuma PVN deklarācijās faktiski nenotikušus darījumus par it kā saņemtajām precēm vai pakalpojumiem, tādā veidā prettiesiski palielinot PVN priekšnodokļa apmēru un samazinot valsts budžetā maksājamo nodokli.

Nepatiesu ziņu iesniegšanas rezultātā Valsts ieņēmumu dienestam, apsūdzētais izvairījās arī no uzņēmuma ienākuma nodokļa nomaksas.

Kopumā valstij netika samaksāti nodokļi lielā apmērā – pievienotās vērtības nodoklis 180 307 EUR apmērā un uzņēmumu ienākuma nodoklis 117 903 EUR apmērā. Turklāt apsūdzētais mēģināja izkrāpt valsts budžeta līdzekļus 72 478 EUR apmērā, bet reāli izkrāpa 54 563 EUR.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube