Šī gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos tika veiktas vairāk nekā 1 300 pārbaudes, tai skaitā 124 tika veiktas ārkārtējās situācijas laikā, lai pastiprināti pārbaudītu to, kā uzņēmumi ievēro noteiktos piesardzības pasākumus. Kopumā pārkāpumi konstatēti 5% no kopējā pārbaužu skaita, ziņo VSIA Autotransporta direkcija.

Kopumā no visiem autobusos un vilcienos konstatētajiem pārkāpumiem 95% bijuši saistīti ar biļešu tirdzniecību. Visbiežāk kontrolieri konstatējuši to, ka pasažierim netiek izsniegta biļete; biļeti pasažieriem izsniedz tikai īsi pirms kontroles iekāpšanas autobusā; pasažieriem tiek izsniegta braucienam neatbilstoša biļete. Tāpat bijuši vairāki gadījumi, kad autobusa vadītājs apzināti pabrauc garām kontrolieriem, neuzņemot tos autobusā.

Visbiežāk biļešu tirdzniecības pārkāpumi konstatēti Pierīgā, piemēram, maršrutā Rīga-Sloka, Rīga-Jaunķemeri, Rīga-Olaine, Rīga-Ķekava, Rīga-Baldone, Rīga-Upeslejas. Vismazāk pārkāpumu tiek pieļauti Latgales reģionā.

Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar analogu periodu pērn un 2018.gadā, pārkāpumu skaits ir samazinājies par attiecīgi 28% un vairāk nekā 50%.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube