Ministru kabinets atbalstījis 3,2 miljonu eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai segtu izdevumus ārstniecības iestādēm par līdz šim īstenoto Covid-19 diagnostiku un ārstēšanu.

Jāatgādina, ka šī gada pavasarī tika ieviesta virkne pasākumu veselības aprūpes nozarē, lai nodrošinātu iedzīvotāju epidemioloģisko drošību un mazinātu šķēršļus pacientiem, kuri ir inficēti ar Covid-19, saņemt veselības aprūpi.

Tādēļ tika noteikts, ka Covid-19 slimniekiem un pacientiem, kuriem ir aizdomas par inficēšanos ar šo slimību pacienta līdzmaksājums tiek kompensēts no valsts budžeta līdzekļiem. Tādējādi tika mazināti riski inficēt citus iedzīvotājus, jo pacientiem nebija radīti finansiāli šķēršļi saņemt nepieciešamo diagnostiku, uzraudzību un slimības ārstēšanu.

No papildu piešķirtajiem 3,2 miljoniem eiro:

• 2,4 miljoni tiks novirzīti, lai segtu izdevumus par laboratorisko izmeklējumu organizēšanu un veikšanu (tostarp gan paši izmeklējumi, gan paraugu ņemšanas mobilo vienību, kas nodrošināja paraugu ņemšanu pacientu dzīvesvietā, gan paraugu paņemšanas punktu un zvanu centra darba nodrošinājums, kā arī izdevumi par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi medicīniskā personāla vajadzībām);

• 667 tūkstoši eiro tiks novirzīti ambulatoro pakalpojumu apmaksai (pacientu līdzmaksājumu kompensācija, ģimenes ārstu vizītes pie pacientiem mājās);

• 143 tūkstoši eiro tiks novirzīti stacionāro pakalpojumu apmaksai (observācija Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Covid-19 paraugu transportēšanas izmaksas, pacientu līdzmaksājumu kompensācija, Covid-19 pozitīvu pacientu transportēšana uz dzīvesvietu).

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube