Latvijas laukos sākusies rapšu un graudaugu kulšanas darbi, tāpēc uz autoceļiem palielināsies kombainu un kravas automašīnu skaits, līdz ar to autovadītāji aicināti būt iecietīgākiem un arī uzmanīgākiem nekā parasti.

Biedrības “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš: “Agro šķirņu graudus lauksaimnieki ir jau uzsākuši novākt, tomēr masveida labības ražas novākšana Zemgalē un Kurzemē varētu sākties nedēļas otrajā pusē. Patlaban lielākajā daļā Zemgalē negaisu dēļ labība ir sagulusi veldrē, kas samazina potenciālo ievākumu un kulšanas tempu. Tādēļ tuvākās nedēļas lauksaimnieki tvers saulainās dienas, lai uzspētu laicīgi novākt šī gada ražu, pirms kārtējās lietavas nav sabojājušas tās kvalitāti vēl vairāk. Šo saspringto darbu laikā lūdzam autobraucējus būt uzmanīgiem un iecietīgiem, jo uz autoceļiem būs sastopami gan kombaini, kas pārbrauc no lauka uz lauku, gan ar novākto ražu pilnas kravas, kas tiek vestas uz kaltēm un noliktavām.”

Biedrības “Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Zemgalē ziemas rapša novākšana rit pilnā sparā un tuvākajās dienās sāksies arī agro ziemas kviešu šķirņu novākšana. Tikko lauki ir novākti augsne tiek gatavota ziemāju sējai. Smagajās māla augsnēs jau tiek sākta ziemas rapšu sēja! Darbs bezlietus apstākļos daudzviet notiek pat 24 stundu režīmā, jo šosezon ir diezgan nelabvēlīgi laika apstākļi. Tādēļ ir jāizmanto maksimāli visas bezlietus stundas.”

Foto: Unplash.com

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube