Iekšējās drošības birojs ir aizturējis divas satiksmes uzraudzības jomā strādājošas Valsts policijas amatpersonas, kuras, lai kāds autovadītājs varētu izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas, ir pieprasījušas un pieņēmušas no transportlīdzekļa īpašnieka salīdzinoši netipisku kukuļa veidu – medu lielā daudzumā.

Minētās Valsts policijas amatpersonas kukuli – divus spaiņus jeb vairākus desmitus kilogramus medus – ir pieprasījušas un pieņēmušas no kāda transportlīdzekļa īpašnieka. Iekšējās drošības biroja veikto procesuālo darbību laikā tika izņemts pieņemtais kukulis, jau safasēts mazāka tilpuma traukos.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks komentē: “Iekšējās drošības biroja darbības jomā ietilpst valsts amatpersonu dažāda mēroga noziedzīgo nodarījumu pirmstiesas izmeklēšana, un nereti, tāpat kā šajā gadījumā, valsts amatpersonu veiktie noziedzīgie nodarījumus tiek atklāti, pateicoties sabiedrības vērībai un iniciatīvai. Tādējādi aicinām ikvienu sabiedrības locekli aktīvi vērot apkārtējās norises un sniegt informāciju par iespējamiem pamanītiem noziedzīgiem nodarījumiem!”

Aizturētās personas kriminālprocesa ietvaros atzītas par aizdomās turētajiem par Krimināllikuma 320.panta trešajā daļā minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem – kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā.

Minētajiem Valsts policijas darbiniekiem ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – arī aizliegums turpināt veikt dienesta pienākumus esošajā amatā Valsts policijā.

Iekšējās drošības birojs 2020. gada pirmajos septiņos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 146 kriminālprocesos. Iekšējās drošības biroja jaunuzsākto kriminālprocesu skaits šajā laika periodā ir sasniedzis 39 kriminālprocesus, turklāt būtiska to daļa ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem. Izmeklēto kriminālprocesu ietvaros Iekšējās drošības birojs šī gada pirmajos septiņos mēnešos ir aizturējis 34 personas.

Neskatoties uz šī gada pavasarī sākušos pandēmiju un pašreizējo vasaras un atvaļinājumu sezonu, sabiedrības vērīgums un iniciatīva nav mazinājusies, un laika periodā no janvāra līdz jūlija beigām Iekšējās drošības birojs ir saņēmis un izskatījis vairāk nekā 820 saņemtos iedzīvotāju iesniegumus.

Foto: Unplash.com

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube