Autors: BNN

Savu viedokli ziņu portālam pauž Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Raksturojot Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu neatbilstību brīvām un godīgām, starptautiskajām saistībām un pasaulē atzītiem demokrātijas un tiesiskuma standartiem, skarbi par notiekošo ir izteikušies dažāda līmeņa Latvijas politiķi un amatpersonas.

Izskan kategoriski paziņojumi – Latvijai ir jāatsakās no pasaules čempionāta hokejā rīkošanas kopā ar Baltkrieviju, pret Baltkrievijas amatpersonām ir jāievieš sankcijas. Saeima 18.augustā pat pieņēma paziņojumu, aicinot Baltkrievijas valsts prezidenta vēlēšanas noturēt atkārtoti saskaņā ar starptautiski atzītiem standartiem, nodrošinot opozīcijai vienlīdzīgu piekļuvi visiem valdības kontrolētajiem plašsaziņas līdzekļiem un ļaujot tai piedalīties vēlēšanās uz vienlīdzīgiem noteikumiem. Deputāti aicina radīt taisnīgus apstākļus un iespējas visiem kandidātiem, lai tie varētu īstenot patiesu priekšvēlēšanu kampaņu, kā arī nodrošināt starptautisko novērotāju klātbūtni, nodrošināt, lai visos vēlēšanu komisiju līmeņos ir pārstāvēti visu vēlēšanu kandidātu atbalstītāji.

Kas notiek pašu zemē?

Ja Ventspils ģeogrāfiski neatrastos Latvijas teritorijā, tad pēc būtības mēs varētu runāt par kādu no Aleksandra Lukašenko pārvaldītās valsts pilsētām, kurā par gubernatoru uz mūžu ir iecelts Aivars Lembergs un vēlēšanas tiek rīkotas labo manieru simulēšanas pēc.

Dāmas un kungi! Kāda ir atšķirība starp Baltkrievijas Lukašenko un Lemberga Ventspils režīmiem?

Gan vienā, gan otrā vietā attiecīgo teritoriju pārvaldītāji ir iecelti bez maz vai uz mūžu. Valstis abos gadījumos galvenajiem personāžiem nodrošina vajadzīgos vēlēšanu rezultātus, atļauj pirkt balsis, garantē piekļuvi tās kontrolētajiem plašsaziņas līdzekļiem, nodrošina visaptverošu publicitāti un nekontrolētu sabiedrisko resursu izmantošanu tēla spodrināšanai un personisko vajadzību nodrošināšanai, vienlaikus vēršot represijas pret oponentiem. Iebiedēšana, noklausīšanās, ņirgāšanās, pazemošana, izslēgšana no publicitātes un draudi palikt bez darba ir tikai maza daļa no pielietotajiem instrumentiem.

Ja Baltkrievijas gadījumā mūsu valsts politiķi un amatpersonas spēj adekvāti rīkoties, tad diemžēl Ventspils patvaļnieku šīs pašas personas aizstāv, legalizē viņa pretlikumīgās darbības.

Ar pilnu raksta materiālu var iepazīties šeit.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube