AS “Rīgas siltums”, sagaidot jauno apkures sezonu, kas parasti sākas oktobrī, jau ceturto reizi šogad samazinās siltumenerģijas tarifu. Jaunais tarifs būs 39,77 EUR/MWh bez PVN, kas ir par 2% mazāks nekā iepriekš apstiprinātais siltumenerģijas tarifs – 40,46 EUR/MWh bez PVN.

Apzinoties Covid-19 pandēmijas radīto ekonomisko ietekmi, kas skar arī AS “Rīgas siltums” klientu maksātspēju, un ņemot vērā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izveidoto pieeju, kas ļauj operatīvi reaģēt uz kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām, AS “Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifu sešu mēnešu laikā samazina jau ceturto reizi.

Kopējais siltumenerģijas tarifa samazinājums gada laikā ir vairāk nekā 12 eiro par megavatstundu jeb 23%. Jāatzīmē, ka plānotais siltumenerģijas tarifs būs arī mazākais tarifs pēdējo četru gadu laikā.

Plānots, ka jaunais siltumenerģijas tarifs stāsies spēkā šī gada 1.oktobrī.

“Rīgas siltums” atzīmē, ka jaunais siltumenerģijas tarifs Rīgā ir arī mazākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube