Pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 30 personām.

Sarakstu sastāda personas no Baltkrievijas Republikas amatpersonām no Baltkrievijas Republikas Prezidenta administrācijas, Baltkrievijas Republikas Prezidenta lietu pārvaldes, Baltkrievijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas, Baltkrievijas Republikas Iekšlietu ministrijas, Baltkrievijas Republikas Tieslietu ministrijas, Baltkrievijas Republikas Ģenerālprokuratūras, Baltkrievijas Republikas Valsts drošības komitejas, Baltkrievijas Republikas Izmeklēšanas komitejas, Baltkrievijas Republikas Drošības padomes, Baltkrievijas Republikas Valsts kontroles komitejas un Minskas pilsētas Izpildkomitejas.

Minētās personas ar savu rīcību ir organizējušas un atbalstījušas 2020.gada 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu un atbalstījušas tām sekojošo miermīlīgo protestu vardarbīgo apspiešanu.

Ministra lēmums pieņemts saskaņā ar Imigrācijas likuma 61. panta otro daļu.

Latvija stingri nosoda 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu, miermīlīgo protestētāju piekaušanu un represijas pret žurnālistiem un aktīvistiem Baltkrievijā. Ar šo soli mēs demonstrējam stingru signālu, ka šādas darbības Latvijai nav pieņemamas un atbildīgie nav vēlamas personas Latvijā. Aicinām arī Eiropas Savienību nekavēties ar līdzīgu lēmumu pieņemšanu,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Latvijai nevēlamo personu sarakstā tiek iekļautas šādas amatpersonas:

Aleksandrs Lukašenko

Viktors Lukašenko

Igors Sergejenko

Makisms Riženkovs

Olga Čupris

Dmitrijs Krutojs

Genādijs Bogdans

Lidija Jermošina

Vadims Ipatovs

Jeļena Dmuhailo

Svetlana Kacubo

Igors Pliševskis

Oļegs Sliževskis

Irina Celikoveca

Valērijs Vakuļčiks

Ivans Terteļs

Ivans Noskevičs

Aleksandrs Koņuks

Jurijs Karājevs

Genādijs Kazakēvičs

Aleksandrs Barsukovs

Sergejs Homenko

Jurijs Nazarenko

Romāns Meļņiks

Ivans Kubrakovs

Oļegs Šabliko

Andrejs Ravkovs

Aleksejs Volkovs

Sergejs Azemša

Andrejs Smaļs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube