Vācijā konstatēts, ka Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs nonācis komā pēc saskares ar bēdīgi slaveno nervu indi Novičok. Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) vērtējusi, ka Krievijā noticis viņa slepkavības mēģinājums, tulkojis portāls BNN no vācu raidorganizācija DW.

Vācijas kancleres preses pārstāvis Štefens Seiberts (Steffen Seibert) trešdien, 2.septembrī, paziņojis, ka analīzēs, kas veiktas Vācijas militārā laboratorijā, secināts, ka viens no Krievijas opozīcijas līderiem nonācis saskarē ar nervu indi Novičok.

Navaļnijs joprojām tiek ārstēts Berlīnes slimnīcā Charite, un viņa veselības stāvoklis saglabājas smags.

Vācijas valdība paudusi gatavību nodot iegūto informāciju ES, NATO, lai apspriestu, kā atbildēt uz notikušo, kā arī informēt Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju. Merkele norādījusi, ka Navaļnijs ir “tāda nozieguma upuris, kura nolūks bijis apklusināt viņu”. Viņa arī norādījusi, ka notikušais “rada ļoti nopietnus jautājumus, kurus var atbildēt un ir jāatbild tikai Krievijas valdībai”.

Viens no Krievijas redzamākajiem opozicionāriem, kurš specializējies korupcijas izgaismošanā, Aleksejs Navaļnijs 20.augustā nogādāts slimnīcā Tomskā, Krievijā un ir bezsamaņā pēc toksiskas saindēšanās.

20.augusta rītā opozicionāra preses pārstāve Kira Jarmiša mikroemuāru vietnē Twitter pavēstījusi: «Šodien no rīta Navaļnijs lidoja uz Maskavu no Tomskas. Lidojumā viņam kļuva slikti. Lidmašīna veica ārkārtas nolaišanos Omskā. Aleksejam ir toksiska saindēšanās. Šobrīd esam ātrajā palīdzībā, braucam uz slimnīcu.»

Slimnīcā ārsts apstiprinājis Krievijas valsts ziņu aģentūrai TASS, ka Navaļnija stāvoklis ir smags.

Krievijas Pretkorupcijas fonda vadītājs un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Navaļnijs 20.augusta rītā bijis ceļā no Tomskas Sibīrijā, kad sajuties nevesels un lidmašīna veikusi ārkārtas nolaišanos Omskas pilsētā. Viņa preses pārstāve norādījusi, ka vīrietis ceturtdien organismā uzņēmis vienīgi tēju, kas iespējams, bijusi saindēta, ziņoja The Guardian.

Pāris dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Charite slimnīcu Berlīnē, kur ārsti secināja, ka krievu opozicionārs bijis nonācis saskarē ar holīnesterāzes inhibitoru vielu. Vācu ārsti norādījuši, ka konkrētā viela pagaidām nav zināma, taču ir iespējama tās ilgtermiņa ietekme uz cilvēka organismu, jo sevišķi uz nervu sistēmu.

Foto: Publicitātes

youtube icon
Abonēt youtube