Šī nedēļa Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbiniekiem iesākusies ar vairākiem pieķertiem autovadītājiem, kuri bija braukuši stiprā alkohola reibumā – apmēram trīs promiļu reibumā. Viens no autovadītājiem izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kurā, par laimi, nav cietušas citas personas. Autovadītājam par savu bezatbildīgo rīcību, kurš varēja izraisīt traģiskas sekas, draud kriminālatbildība.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, braucot uz izsaukumu, Ilūkstes ielā ceļa malā pamanīja kādu automašīnas šoferi, kurš māja policistiem, tādējādi piesaistot uzmanību. Piebraucot tuvāk šim vīrietim, likumsargi pamanīja vēl vienu automašīnu, kura bija izbraukusi cauri ceļa norobežojošajai saliņai, aizķērusi ceļa zīmi un iebraukusi pretējā braukšanas joslā.

Policisti nekavējoties apstājās, lai noskaidrotu, kas ir noticis. Kā izrādījās, vīrietim, kurš pievērsa policistu uzmanību, bija knapi paveicies, jo paspēja nobremzēt neilgu brīdi pirms otra automašīna iebrauca joslā, kurā viņš atradās.

Likumsargi, pieejot pie avarējušās automašīnas, pamanīja, ka pie tās stūres ir sēdies manāmi iereibis šoferis, kurš nespēja pat skaidri izstāstīt notikušo, kur nu vēl nostāvēt kājās un droši vadīt transportlīdzekli. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi, tika konstatēts, ka “Volkswagen” automašīnas vadītājs atradās pie spēkrata stūres teju trīs promiļu reibumā.

Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki konstatēja, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesības – tās tika atņemtas jau pagājušajā gadā, par sēšanos pie spēkrata stūres reibumā. Vīrietim par braukšanu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām uzsākts kriminālprocess, bet par avārijas izraisīšanu – administratīvā pārkāpuma process. Un par to, ka spēkratam nebija iegādāta Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, ir pieņemts administratīvā pārkāpuma lēmums.

Savukārt trešdien, 9.septembrī, pateicoties vērīgam un apzinīgam autobraucējam, kurš ziņoja policijai par šoferi, kurš atradies alkohola reibumā uz ceļa, izdevās novērst, iespējams, traģisku negadījumu.

Aizvadītajā dienā ap pulksten 9.30 Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki saņēma informāciju, ka Biķernieku ielas apkārtnē brauc kāds vīrietis iespējamā alkohola reibumā. Aculiecinieki bija braukuši no aizmugures automašīnai, kurā atradās iespējamais “dzērājšoferis”, lai veiksmīgāk nodotu koordinātes policijai.

Likumsargi nekavējoties devās uz norādīto adresi, kur ieraudzīja “Nissan” markas automašīnas vadītāju, kurš tajā brīdī pārsēdās uz mašīnas aizmuguri un apgūlās krēslā. Vīrietim tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude un izelpā tika konstatētas 3,01 promiles.

Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Valsts policija aicina līdzcilvēkus būt vērīgiem un neļaut saviem draugiem vai tuviniekiem sēsties pie spēkrata stūres alkohola reibumā, sekas šādai rīcībai var būt traģiskas. “Tāpat, ja redzat autovadītāju, kura braukšanas maniere liecina, ka viņš, iespējams, brauc alkohola reibumā, nekavējoties par to jāziņo policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110,” sabiedrību uzrunā Valsts policija.

Šogad pirmajos sešos mēnešos ir pieķerti 1 778 autovadītāji, kuri braukuši alkohola reibumā. Diemžēl absolūti lielākā daļa no tiem – 1 153 autovadītāji – ir bijuši smagā alkohola reibumā, vadījuši automašīnu, atrodoties virs 1,5 promiļu reibumā, liecina Valsts policijas sagatavotā informācija.

Foto: Unplash.com/ Attēlam ir ilustratīva nozīme

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube