Šobrīd ir aktivizējušies krāpnieki, kuri veido internetbanku mājas lapu viltojumus un ievieto krāpnieciskās saites Google.com meklētāja rezultātos, informē banka Citadele.

Aicinām klientus pievērst uzmanību mājas lapas adresei – viltotās lapas adresē var būt mainīts kāds burts vai pievienots kāds elements. Īstā Citadeles internetbankas adrese – online.citadele.lv.

Turklāt tiek atgādināts, ka banka nekad nezvanīs, nesūtīs SMS vai e-pastus ar lūgumu klientiem ievadīt vārdus, paroles, kodus vai citu personīgu informāciju.

Arī  Luminor banka pēdējās dienās saņēmusi informāciju par vairākiem gadījumiem, kad, uzdodoties par bankas darbiniekiem, krāpnieki zvana bankas klientiem ar mērķi izkrāpt internetbankas pieejas vai privātos datus. Par šādiem gadījumiem banka brīdināja jau vasarā, taču šobrīd krāpnieki atkal aktivizējušies.

Bankas pārstāvji uzsver, ka krāpnieciskus zvanus var atpazīt arī pēc tā, ka visbiežāk zvanītāji nerunā latviešu valodā, tāpēc telefona sarunā mēdz aizbildināties, ka vēl mācās latviešu valodu, tāpēc runās krievu valodā. Būtiski atzīmēt, ka Latvijā strādājošas bankas darbinieks nekad neatteiks saziņu latviešu valodā.

Tāpat krāpnieki telefona sarunās mēdz būt ļoti uzstājīgi un agresīvi, ar psiholoģiskiem paņēmieniem mēģina atrast cilvēka vājās vietas, tāpēc svarīgi šādu sarunu nekavējoties pārtraukt un neiesaistīties diskusijās.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube