Latvijā pēdējā diennaktī konstatēt1 31 jauns saslimšanas gadījums ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi līdz šim inficēto skaitam sasniedzot 1 625.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā esošā informācija liecina, ka 20 saslimušie inficējušies no zināmiem infekcijas avotiem (tai skaitā 17 no tiem saistīti ar uzņēmumu Kuldīgā), viena persona inficējusies Vācijā, taču desmit personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi.

Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās, norāda SPKC.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 3 118 saslimšanas gadījumi, pēdējā diennaktī atklājot 42 jaunus inficēšanās gadījumus.

Igaunijā kopumā miruši 64 cilvēki vīrusa dēļ. Pēdējā COVID-19 izraisītā nāve Igaunijā konstatēta 2.jūnijā.

Pēdējie dati no Lietuvas liecina par 4 184 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu, nākot klāt 114 inficētajiem.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 89, taču izveseļojušies ir 2 253.

Līdz šim Latvijā veikti 306 652 izmeklējumi, norāda SPKC. Tāpat Latvijā miruši 36 COVID-19 pacienti, taču izveseļojušies – 1 282.

Iedzīvotāji joprojām aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot uz ārvalstīm, jo daudz jaunatklāto gadījumu konstatēts ieceļojušajiem un viņu kontaktpersonām.

Tāpat jāatgādina, ka Latvijā ikviens var veikt bezmaksas COVID-19 testu, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube