Jūlijā Rīgas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs apmetušies 85,5 tūkst. ārvalstu tūristu, kas ir par aptuveni 45% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vienlaikus būtiski pieaudzis igauņu, lietuviešu un somu tūristu skaits, kā arī galvaspilsētā pavadīto nakšu skaits – vidēji 1,75.

“Pateicoties “Baltijas burbulim” un salīdzinoši stabilajai situācijai vairākās Ziemeļvalstīs, kā arī sekmīgi īstenotajai komunikācijas kampaņai “Rīga bez tevis nav Rīga!”, šovasar galvaspilsētā sagaidījām pat vairāk kaimiņvalstu tūristu nekā pirms COVID-19 pandēmijas. Tūrisma nozares uzņēmumiem tas bija nozīmīgs, bet ļoti īslaicīgs atbalsts. Ir klāt nesezona, turklāt epidemioloģiskā situācija Eiropā un pasaulē pasliktinās, tāpēc Latvijas valdībai un pašvaldībām ir nopietni jādomā par ilgtspējīgiem atbalsta pasākumiem tūrisma nozarei,” uzsver Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.

Saskaņā ar CSP datiem, jūlijā Rīgas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs apmetušies 25,8 tūkst. somu, kas ir būtiski vairāk nekā pērn, kad galvaspilsētā nakšņoja 14,4 tūkst. tūristu no Somijas. Vidējais somu pavadīto nakšu skaits šogad jūlijā bija 1,67, bet pērn vairāk – 2 naktis.

Teju divkāršojies arī igauņu tūristu skaits

Gandrīz divkāršojies arī igauņu tūristu skaits – šī gada jūlijā Rīgas viesnīcās apmetās 23,4 tūkst. igauņu, bet pērn tie bija 12,6 tūkst. tūristu. Vidējais igauņu pavadīto nakšu skaits šogad jūlijā bija 1,78, bet pērn 1,55. Savukārt no Lietuvas jūlijā Rīga sagaidīja 13,4 tūkst. tūristu, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn, kad viesnīcu pakalpojumus galvaspilsētā izmantoja 10,4 tūkst. lietuviešu. Pieaudzis arī vidējais pavadīto nakšu skaits – šogad jūlijā lietuvieši Rīgā pavadījuši vidēji 1,76 naktis, bet pērn tās bija 1,62.

Jāatzīmē, ka līdz ar COVID-19 noteiktajiem ierobežojumiem būtiski šovasar Rīgā ir samazinājies tūristu skaits no Krievijas, kā arī Vācijas, Lielbritānijas un citām Eiropas valstīm.

Kā liecina RTAB Rīgas Tūrismu informācijas centru (TIC) apkopotā statistika, vislielākais TIC apmeklējums 2020.gada vasarā bija no Somijas, Vācijas, Lietuvas un Latvijas. Kopumā TIC laika posmā no jūnija līdz augustam apmeklējuši 14,2 tūkst. tūristu.

TIC apmeklētāji visbiežāk interesējušies par Rīgu kopumā, tās kultūru, vēsturi un nozīmīgākajiem apskates objektiem. Otra populārākā interešu joma bijusi ekskursijas, kā arī dažādi pakalpojumi – biļešu iegāde uz pasākumiem un apskates objektiem, kā arī pastkartīšu un pastmarku iegāde.

2020.gadam bija jākļūst par veiksmīgāko gadu Rīgas tūrisma vēsturē

Saskaņā ar CSP datiem 2020.gada janvārī galvaspilsētas viesu skaits bija par 11% lielāks nekā pērn attiecīgajā laika periodā, bet februārī jau par 15%. Būtiski pieauga tūristu skaits gan no Krievijas un Igaunijas, gan Vācijas un Polijas, kā arī ASV. Tūristu skaita pieaugumu veicināja RTAB mērķtiecīgi īstenotās tūristu piesaistes aktivitātes nesezonā – “Riga Street food festival” un “Maslenica”.

Pēc RTAB pasūtījuma “AG Capital” finanšu analītiķi 2020.gada sākumā veica Biroja darbības izvērtējumu par laika periodu no 2010. līdz 2018.gadam veiktie aprēķini, kas balstīti finanšu modelēšanā, apliecina, ka RTAB aizvadītajos gados ir nodrošinājis vērā ņemamu pienesumu Latvijas tautsaimniecībai.

Kopējas efekts no RTAB darbības par aprēķināto periodu veido 114,8 milj. eiro – tas nozīmē, ka uz katru Rīgas pašvaldības ieguldīto 1 eiro tika nodrošināts kopējais ekonomiskais efekts Latvijas ekonomikai 7,29 eiro vērtībā. Lielāko daļu jeb 88,1% no kopējā efekta veido valsts budžeta papildus ieņēmumi no nodokļiem.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube