Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts paredz COVID-19 izplatības draudu mazināšanai un personu, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija, uzraudzības nodrošināšanai izmantot jaunu informācijas sistēmu.

Saeimā atzīmē, ka visā pasaulē pieaugot iedzīvotāju saslimstības līmenim ar COVID-19, nepieciešams izstrādāt personu uzraudzības informācijas sistēmu, kas gan sniegtu atbalstu Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanā, gan Veselības inspekcijai epidemioloģisko prasību ievērošanā un personu uzraudzībā. Tāpat tā palīdzētu darbā Valsts policijai un pašvaldības policijai, kā arī sniegtu atbalstu Veselības inspekcijai personu uzraudzības nodrošināšanā, norādīts likumprojekta anotācijā.

Plānots, ka personu uzraudzības informācijas sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, to iekļaušanas kārtību un glabāšanas termiņu, kā arī institūcijas, kurām piešķirama piekļuve sistēmā iekļautajām ziņām, noteiks Ministru kabinets.

Jebkurai personai paredzēts noteikt pienākumu, ieceļojot Latvijas Republikā, iekļaut attiecīgās ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā. Par noteiktā pienākuma nepildīšanu varēs piemērot naudas sodu no divām līdz 400 naudas soda vienībām (no 10 līdz 2000 eiro).

Tāpat iecerēts, ka policijas darbiniekam, pašvaldības policijas darbiniekam un robežsargam būs tiesības apturēt transportlīdzekli, lai veiktu pārbaudi par šī pienākuma izpildi, ja ir pamats uzskatīt, ka tajā esošajai personai tāds ir bijis noteikts.

Savukārt, lai nodrošinātu mobilās lietotnes “ApturiCovid” pilnvērtīgu darbību, tai skaitā sadarbību ar citām Eiropas Savienības valstīs esošām līdzīgām kontaktpersonu noteikšanas sistēmām, plānots ieviest kontaktpersonu noteikšanas un brīdināšanas informācijas sistēmu. Paredzēts, ka arī šajā sistēmā iekļaujamās informācijas apjomu, iekļaušanas un apmaiņas kārtību, kā arī informācijas glabāšanas termiņu noteiks Ministru kabinets.

Paredzēts, ka jaunais regulējums stāsies spēkā 12.oktobrī.

Foto: Unplash.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube