Latvijā saslimstība ar COVID-19 strauji pieaugusi, tāpēc valdība pirmdien, 5.oktobrī, lēmusi, ka no trešdienas, 7.oktobra, braucot sabiedriskajā transportā visā Latvijā, būs jālieto sejas maskas.

Jāmin, ka līdz šim šāda prasība bija divās pašvaldībās – Kuldīgā un Daugavpilī.

Veselības ministrijā atzīmē, ka sabiedriskais transports šobrīd ir vieta, kur ir apgrūtināta savstarpējās distances ievērošana, kā arī aukstā laikā nav iespējas transportu labi vēdināt, tāpēc, pieaugot saslimstības rādītājiem, pieņemts lēmums par obligātu sejas masku valkāšanu brauciena laikā.

Šī prasība attiecas uz visa veida sabiedrisko transportu un tā būs spēkā no trešdienas, 7. oktobra. Valdība, apspriežot šo jautājumu, vienojās, ka jārod arī veids, kā šo prasību kontrolēt. Šāds solis ļaus vēl pagaidām neieviest stingrākus pulcēšanās un citus ierobežojumus.

Sejas masku var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam (sākot no 13 gadu vecuma maska ir jālieto), jo svarīgi ir masku valkāt pareizi. Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi.

Prasība lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā noteikta līdz 6.novembrim, taču, ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, šāda prasība varētu tikt saglabāta ilgāku laiku. 

Lai, lietojot sejas maksas, tām būtu efekts, tās ir jālieto pareizi. Sabiedriskajā transportā drīkst izmantot higiēniskās auduma maskas, ko var uzšūt arī pats, vizierus (sejas vairogus) vai vienreizlietojamās medicīniskās maskas, ko var iegādāties, piemēram, aptiekā.

Tāpat iedzīvotāji aicināti lietot aplikāciju Apturi Covid, kas ļaus ātrāk noteikt vai cilvēkam ir bijusi saskarsme ar personu, kura ir saslimusi ar šo slimību.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube