Nodokli lietotām mašīnām, kas vecākas par pieciem gadiem piemēros tikai tad, kad auto tiks ievests Latvijā pirmo reizi, RīgaTV 24 raidījumā Ziņu Top 5 komentējis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Viņš skaidroja, ka nodevas lielums būs atkarīgs no tā vai automašīnai ir benzīna, dīzeļa vai gāzes dzinējs, un tiks ņemti vērā arī CO2 izmeši. Nodevas lielums svārstīsies no 30 līdz 700 eiro.

Satiksmes ministrs vērsa uzmanību, ka jaunais auto reģistrācijas nodoklis, kas stāsies spēkā no nākamā gada, tiks piemērots atsevišķos gadījumos.

Tas neattiekšoties uz tiem, kas gribēs pārdot savu esošo auto vai nopirkt tādu, kas Latvijā jau ir bijis reģistrēts.

Atbildot uz jautājumu, vai šī nodeva nav par zemu, lai valstī neienāktu lielās automašīnas un auto ar dīzeļdegvielas dzinējiem, kuru pieplūdumu Latvijā prognozēja autotirgotāji, satiksmes ministrs sacīja: “To mēs redzēsim, kā tas praksē izskatīsies. Ir satraukums par to, ka bagātās Rietumu valstis ar dažādiem paņēmieniem spiež cilvēkus savās valstīs atteikties no auto ar dīzeļdegvielas dzinējiem. Baltijas valstis potenciāli ir tās dīzeļtirgus valstis. Citās valstīs vairāk izmanto benzīna dzinēja automašīnas.”

Linkaits raidījumā pastāstīja arī uz to, ka Lietuvā šāds nodoklis tika ieviests jau 1.jūlijā, Igaunijā no oktobra, un mēs esot pēdējā Baltijas valsts, kurā šāds nodoklis tiks ieviests. “Šim nodoklim visām Baltijas valstīm ir līdzīgas likmes un regulējums. Ar šī nodokļa ieviešanu valsts mēģinās kontrolēt dīzeļdegvielas auto pieplūdumu,” paskaidroja ministrs.

youtube icon
Abonēt youtube