Papildināts: Pirmajās dienās par sejas aizsega nelietošanu sabiedriskajā transportā izteiks brīdinājumu, nevis izsēdinās.

Ņemot vērā, ka no rītdienas, 7.oktobra, sabiedriskajā transportā būs obligāta deguna un mutes aizsega lietošana, reģionālās nozīmes maršrutu autobusa vadītājam vai vilciena konduktoram būs tiesības atteikt iekāpšanu vai lūgt pamest transportlīdzekli, ja pasažieris būs bez attiecīgā aizsega, ziņo VSIA Autotransporta direkcija.

Turklāt konflikta situācijas gadījumos šoferis vai konduktors varēs izsaukt policiju.

Lasi arī: No 7.oktobra, braucot sabiedriskajā transportā visā Latvijā, būs jālieto sejas maskas

Atgādinām, ka sakarā ar strauju Covid-19 izplatību valstī turpmāko mēnesi (līdz 6.novembrim) pasažieriem sabiedriskajā transportā obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs (bet ne šalle, lakats u.tml.).

Papildus tam Autotransporta direkcija aicina autobusos un vilcienos maksimāli ievērot distanci, iespēju gadījumā sēdvietas ieņemt pamīšus (aizņemot katru otro sēdvietu), kā arī iegādāties biļeti internetā, autoostā vai autobusā, neizmantojot skaidras naudas norēķinus.

Tāpat pasažieri tiek aicināti būt atbildīgiem un ievērot noteiktos drošības pasākumus, lai nebūtu vajadzība ieviest papildu ierobežojumus.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube