Straujiem soļiem tuvojas gada tumšākais laiks un tas ir brīdis, kad satiksmes dalībniekiem ir īpaši jāgādā par savu drošību. Gājējiem un velosipēdistiem jārūpējas, lai viņi būtu pamanāmi, bet autobraucējiem jābūt vērīgākiem un jāparūpējas par spēkrata tehnisko stāvokli, uzsver Valsts policijā.

Autobraucējiem jāapseko savs auto, pārliecinoties gan par spožiem lukturiem, gan labām vējstikla slotiņām. Diemžēl ne visi satiksmes dalībnieki ir pietiekami parūpējušies par savu drošību vai bijuši gana vērīgi – aizvadītajā nedēļā valsts teritorijā ceļu satiksmes negadījumos cietuši pieci gājēji un 15 velosipēdisti. 9.oktobrī Jaunpils novada Viesatu pagastā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā bojā gāja velosipēda vadītājs.

Valsts  policijā atzīmē, ka katra notikušā ceļu satiksmes negadījuma apstākļi un cēloņi tiek vērtēti individuāli, bet bieži ir novērojams, ka šādi negadījumi rodas gan autovadītāju neuzmanības dēļ, gan tādēļ, ka gājēji vai velobraucēji nav pareizi novērtējuši esošo situāciju uz ceļa vai parūpējušies par savu redzamību autobraucēju skatienam.

Atstarotājs var glābt tavu dzīvību

Viena no biežākajām kļūdām, ko pieļauj mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki, uzskatot, ka viņi uz ceļa ir redzami jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā. Šogad pirmajos sešos mēnešos Valsts policija visā valsts teritorijā pieņēmusi 1 685 administratīvā pārkāpuma lēmumus par pārvietošanos bez gaismu atstarojošiem elementiem vai vestes, no tiem 1548 lēmumi gājējiem, bet 137 velosipēda vadītājiem.

Valsts policija vērš uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem un velosipēdistiem ir jārūpējas par savu redzamību!

Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementu izmantošana apģērbā jau laicīgi liek manīt vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās gājējs.

Autovadītājiem tumšajā periodā, kad mainās sezonas un laikapstākļi kļūst sliktāki, jāparūpējas, lai transportlīdzeklis būtu atbilstošā tehniskajā kārtībā. Piedaloties ceļu satiksmē nepietiekamas redzamības apstākļos, autovadītājiem jāpārbauda un jānoregulē sava transportlīdzekļa gaismas lukturu starus, tā, lai tie atbilstoši izgaismo ceļa braucamo daļu, vienlaicīgi neapžilbinot pretī braucošos. Tāpat būtiski arī pārbaudīt logu tīrītāju slotiņas, lai tās būtu tehniskā kārtībā un pildītu nepieciešamās funkcijas.

Šogad līdz 9.oktobrim visā valsts teritorijā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 480 gājēji, bet 29 gājuši bojā. Tāpat ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 504 velosipēdisti, bet 12 gājuši bojā.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube