Jau 2018.gadā tapa ideja par Brīvības pieminekļa izgaismošanu. Vēl toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā tika nodibināts Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds. Rīgas domē trešdien, 21.oktobrī, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāvji tikās ar tagadējo Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, lai informētu par fonda paveikto darbu, veidojot Brīvības pieminekļa izgaismošanu un nostiprinot pieminekļa statusu likumdošanas aktos.

Tikšanās laikā tika prezentēts arhitektoniskais un tehnoloģiskais projekts. Notika lietišķa saruna par iespējām realizēt izstrādāto koncepciju, lai nodrošinātu nozīmīgā valsts simbola saglabāšanu nākotnē. Tika diskutēts par sadarbības formām un atbalstu, kas nepieciešams no Rīgas domes institūcijām.

Jāpiemin, ka ar Rīgas mēru tikās arhitekts Austris Mailītis, Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda padomes loceklis Normunds Graube un fonda dibināšanas iniciators, bijušais Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers.

Fonda dibināšanas iniciators Valdis Zatlers komentē: “Tikšanās bija ļoti lietišķa un uz sadarbību vērsta. To apliecina arī fakts, ka runājām ne tikai par izgaismošanas realizēšanu, bet jau par iespējām pašvaldības aģentūrai “Rīgas Gaisma” uzturēt izgaismojumu nākotnē. Ir skaidrs, ka nepieciešama būs valsts un pašvaldības sadarbība, lai realizētu iecerēto pilnā apjomā – izveidotu ne tikai Brīvības pieminekļa izgaismojumu, bet arī aleju visā tās apjomā.”

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis: “Brīvības piemineklis ir mūsu valsts simbols un mūsu pilsētas lepnums. Tāpēc ir apsveicama Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda sāktā iniciatīva, kuras mērķis ir padarīt objektu gaišāku, un tādu, kas vēl vairāk priecētu gan vietējos iedzīvotājus, gan ārvalstu viesus. Rīgas pašvaldība kā gādīgs saimnieks rūpējas par valstij piederošo pieminekli, tāpēc nešaubos, ka sadarbībā ar valsts iestādēm un fondu, atradīsim labāko risinājumu šīs vietas tālākai attīstībai.”

Brīvības piemineklis ir tautas brīvības simbols, kam arī diennakts tumšajā laikā jātop gaišam. Tieši tādēļ 2018.gada nogalē domubiedru grupa bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā nodibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu. Brīvības pieminekļa izgaismošanā aicināts piedalīties ikviens iedzīvotājs, ziedojot portālā Ziedot.lv.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube