Jau piekto gadu “OptiO” optika realizē sociālās atbildības programmu, kuras ietvaros bērniem līdz 18 gadu vecumam, ir iespēja savā īpašumā iegūt brilles 55 eiro vērtībā bez maksas. Programma spēkā ir līdz pat gada beigām, bet pirmajos trīs ceturkšņos šo iespēju izmantojuši 3 968 bērni visā Latvijā: Kurzemē – 371, Vidzemē – 483, Zemgalē – 603, savukārt Rīgā – 2 511.

Gluži tāpat kā aizvadītajā gadā, arī šogad vislielākā aktivitāte novērota gatavojoties jaunajam mācību gadam – augustā programmas ietvaros izgatavotas 753 brilles, bet septembrī 639. Tiem, kas iespēju nav paspējuši izmantot, tāda ir līdz pat gada beigām, 31.decembrim.

Karīna Beļikova, “OptiO” optometriste komentē: “Pēdējo gadu pētījumi un statistika pierāda, ka bērnu redze pasliktinās, jo daudz intensīvāk tiek pavadīts laiks pie viedierīcēm – gan atpūtas brīžos, gan mācību ietvaros. Ņemot vērā to, ka redze ir viena no cilvēka vissvarīgākajām maņām, nepieciešams sekot līdz bērnu labsajūtai jau pirmsskolas laikā, kā arī turpināt to darīt tad, kad bērns ir uzsācis skolas gaitas. Savlaicīga redzes pārbaudes veikšana un atbilstoša redzes korekcijas līdzekļa piemeklēšana uzlabo bērna spēju integrēties skolas vidē un, ne mazāk svarīgi – justies labāk ikdienā.”

Turpinot viņa saka: “Pareizi piemeklētas brilles ļauj bērnam saskatīt, cik skaista un krāsaina pasaule ir mums apkārt. Lai gan nereti bērni paši neizsaka sūdzības par redzes kvalitāti, tai skaitā galvassāpēm, acu sāpēm, vecākiem būtu nepieciešams sekot līdz bērnu redzes veselībai, ieplānojot vizīti pie optometrista ne retāk kā reizi gadā. Tāpēc priecājamies, ka jau piekto gadu “OptiO” realizē sociālās atbildības programmu, lai nodrošinātu skolēniem kvalitatīvus redzes korekcijas līdzekļus, tādā veidā aktualizējot nepieciešamību rūpēties par savu bērnu redzi – jo ātrāk problēmas, ja tādas ir, tiks konstatētas, jo efektīvāk ar tām varēs tikt galā.”

Sociālās programmas piedāvājumā ietilpst briļļu ietvars cenā līdz 29 eiro, divas briļļu lēcas 26 eiro vērtībā, savukārt, briļļu izgatavošana ir bez maksas. Lai programmā piedalītos, vispirms nepieciešams doties uz optiku, lai izvēlētos atbilstošāko briļļu ietvaru.

Būtiski norādīt, ka briļļu izgatavošanai nepieciešams uzrādīt recepti, kas nav vecāka par sešiem mēnešiem. Ja nepieciešams, arī “OptiO” veikalos iespējams veikt redzes pārbaudi, iepriekš pierakstoties vizītei.

Plašāk par bērnu sociālās atbildības programmu iespējams iepazīties, spiežot šeit.

youtube icon
Abonēt youtube