Aizvadītajā nedēļā Valsts policijā tika saņemta informāciju par narkotiku nelikumīgu apriti kādā dzīvoklī Rīgā, Čiekurkalna mikrorajonā. Aizturētas divas personas – 1977.gadā dzimusi sieviete un 1978.gadā dzimis vīrietis.

Pagājušo piektdien, 23.oktobrī, Valsts policijas darbinieki, ierodoties pie norādītās adreses, sastapa sievieti, kura, iespējams, ir saistīta ar narkotiku realizāciju. Veicot kriminālprocesuālās darbības, pie sievietes tika atrasts 40 gramu metamfetamīna. Pēc neilga brīža pie adreses tika aizturēts arī vīrietis, pie kura tika atrasti 15 grami narkotiskās vielas. Veicot kratīšanu personu dzīvesvietā, tika konstatēts, ka vīrietis ir operatīvi reaģējis un narkotiskās vielas paslēpis. Turpinot pārmeklēšanas darbības dzīvoklī un pieguļošajās telpās – pagrabā tika atrasts vēl 950 gramu metamfetamīna.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas, proti, narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un realizēšanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jāpiemin, ka aizturētās personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā un ir sodītas par narkotisko vielu nelikumīgu apriti un lietošanu. Jāmin, ka svētdien, 25.oktobrī, 1977.gadā dzimušajai sievietei tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Vīrietim ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Lai efektīvi cīnītos ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot – notikuma brīdī zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu portālā Latvija.lv.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube