Raugoties uz situāciju objektīvi, turpmāk var nākties pārskatīt līdzšinējās darbības formas, lai saglabātu Dziesmu un deju svētku tradīcijas garu un saturu, publiskā paziņojumā paudusi Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) vadītāja Signe Pujāte.

Kā piemēru viņa norādījusi, ka lielapjoma pasākumu vietā varētu rīkot vairākus vietēja līmeņa pasākumus. “Jā, šobrīd nav viegli pieņemt šādu domu,” saka Pujāte.

Viņa arī uzsver: “Esam atvērti dialogam ar nozari un pašvaldībām, lai kopīgi rastu veidus tradīcijas turpināšanai, par prioritāti nosakot cilvēku veselību un drošību.”

Kopš COVID-19 uzliesmojuma pavasarī LNKC strādā, lai amatiermākslas kolektīvi attālinātās darbības periodā tiktu nodrošināti ar metodisko materiālu un aktuālo informāciju. Sadarbībā ar Latvijas kultūras darbinieku biedrību un Dziesmu svētku biedrību izstrādātas arī sanitārā protokola vadlīnijas amatiermākslas kolektīviem.

Pujāte arī atzīmē: “Septembrī uz Dziesmu un deju svētku padomes sēdi aicinājām Latvijas vadošos epidemiologus, lūdzot skaidrot situāciju un aicinot noteikt amatiermākslai, īpaši kora nozarei, nosacījumus, kas ļautu iespējami produktīvi turpināt darbību.”

Vīrusa izplatībai pastiprinoties, valdība tomēr lēma par amatiermākslas kolektīvu darbu attālināti vai individuāli (vadītājs – dalībnieks), atgādina Pujāte.

Nenoliedzami, šobrīd ir apdraudēta amatierkolektīvu dalībnieku motivācija turpināt dziedāt, dejot, muzicēt, spēlēt teātri.”

“Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba! – tā Raiņa grodo domu attiecinu uz šā brīža situāciju un no sirds novēlu nezaudēt optimismu. Cik būsim garā stipri tikt pāri vīrusa nemitīgi radītajiem pārbaudījumiem, tik stipra būs Dziesmu un deju svētku tradīcija laikā – tagadnē un nākotnē.”

“Šobrīd cilvēki ikvienā sabiedrības grupā izjūt ierobežojumus, kas ietekmē darba gaitas un privātā laika pavadīšanas izvēles. Valstī noteiktie ierobežojumi cīņā pret vīrusu var šķist nevienlīdzīgi, kas, saprotams, raisa neapmierinātību. Arī amatiermākslas jomas pārstāvju vidū. Bet šajā sarežģītajā situācijā mums ir jārēķinās ar sabiedrību kopumā,” paziņojumā uzsver LNKC vadītāja.

Publicitātes foto

youtube icon
Abonēt youtube