Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Liepājā sieviete atrodas alkohola reibumā un klaji pārkāpj bērnu aprūpes tiesības. Šobrīd Valsts policija pēc bērna nogādāšanas drošībā un paskaidrojuma pieņemšanas, materiālu nosūtīja administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Tuvāk ar lietas apstākļiem iepazīstina Valsts policija – svētdien, 8.novembrī, Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā atrodas sieviete, kura nepilda bērnu aprūpes pienākumus. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dzīvoklī atrodas sieviete un viņas sešus mēnešus vecā meitiņa.

Veicot alkohola pārbaudi izelpā, konstatēts, ka sieviete atradusies 2,76 promiļu reibumā. Bērna māte skaidro, ka 8.novembrī kopā ar meitu devusies pie paziņas, kur arī notika alkohola lietošana. Pēc degvīna izdzeršanas sieviete devusies mājās, kur arī turpinājusi malkot stipro alkoholisko dzērienu.

Saprotams, ka šādos gadījumos bērns pie vecākiem, kuri atrodas alkohola reibumā, palikt nevar. Mātei nebija neviena radinieka, pie kā bērnu atstāt – lai gan viņa piedāvāja bērnu atstāt pie kaimiņienes, Valsts policija šādu variantu nepieļauj.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas sazinājās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, lai tiktu izvērtēts bērna veselības stāvoklis, pēc kā tika pieņemts lēmums bērnu nogādāt medicīnas iestādē.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka procesu administratīvā pārkāpuma lietā un šo materiālu nosūtīja Liepājas pilsētas domes administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube