Politiskā partija Nacionālā apvienība aicina ikvienu piedalīties tradicionālajā valsts svētku lāpu gājienā, kas šoreiz noritēs ar video starpniecību. Vienlaikus ikviens aicināts nofilmēt video ar iedegtu lāpu vai svecīti rokās. No iesūtītajiem video tiks radīta filma. 

“Gadu no gada valsts svētku vakarā tūkstošiem cilvēku piedalās krāšņā lāpu gājienā. Lai arī šoreiz apstākļi liedz mums pulcēties plecu pie pleca, kopību un vēlmi teikt “paldies” tiem, kuri izveidoja mūsu valsti, neviens nevar atņemt,” uzsver Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs.

Ikviens  aicināts nofilmēt video ar iedegtu lāpu vai svecīti rokās – viens vai kopā ar tuviniekiem, pie savām mājām vai jebkurā citā vietā. Tāpat dalībnieki var pateikt savu sveicienu Latvijas dzimšanas dienā. Video failu vai saiti uz failu glabāšanas serveri ikviens aicināts iesūtīt uz e-pastu: LaiLatvijaMirdz@gmail.com

Iesūtītie video tiks samontēti vienā filmā, veidojot lāpu gājiena iespaidu. Gan filma, gan iesūtītie video tiks atspoguļoti sociālajos tīklos, kā arī 18.novembrī dienas garumā būs skatāmi televīzijā RīgaTV 24.

Lāpu gājiens ir viena no Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku tradīcijām, kas aizsākās 2003.gada 18.novembrī kā veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Jau kopš 2005.gada tā dalībnieku skaits iesniedzas vairākos tūkstošos, bet kopš 2013.gada pārsniedz 10 000 dalībnieku. Pamazām tas ir kļuvis par daudzās ģimenēs ļoti gaidītu notikumu, emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18.novembra tradīciju.

youtube icon
Abonēt youtube