Oktobrī Latvijas elektroenerģijas patēriņš, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus, tika nosegts 54% apmērā, kamēr pirms gada oktobrī izdevās saražot 83% no valstī nepieciešamās elektroenerģijas, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Oktobrī Latvijā saražotas 333 635 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, kas ir par 2% mazāk nekā septembrī un 35% mazāk nekā oktobrī pirms gada. Elektroenerģijas patēriņš oktobrī bija 618 679 MWh – par 10% lielāks nekā septembrī un par 1% mazāks nekā 2019.gada oktobrī.

Lai gan Daugavas hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinājumā ar septembri palielinājies par 4%, salīdzinot ar 2019.gada oktobri, tas ir samazinājies par 25%.

Būtiskāk samazinājies lielajās termoelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms – par 15% pret septembri, bet, salīdzinot ar 2019.gada oktobri, samazinājums ir vairāk kā divas reizes. Mazajās koģenerācijas stacijās attiecībā pret septembri ir vērojams pieaugums 30% apmērā un 11% kritums pret pērno oktobri, savukārt 10% pieaugums pret septembri un 14% kritums pret 2019.gada oktobri vērojams biomasas stacijās. Pārējo elektroenerģijas ieguves veidu izmaiņas oktobrī nav atstājušas būtiskas izmaiņas Latvijas elektroenerģijas ražošanas kopējā bilancē.

Ar jaunāko AST sagatavoto Latvijas elektroenerģijas tirgus apskatu var iepazīsties, spiežot ŠEIT. 

Foto: Pixabay.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube