Iekšējās drošības birojs (IDB) prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par Krimināllikuma 221.1 panta pirmajā daļā un 221.2 panta trešajā daļā paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, IDB noskaidroja, ka minētā VUGD amatpersona, iespējams, nelikumīgi realizēja un glabāja ar akcīzes nodokļa markām nemarķētus alkoholiskos dzērienus lielā apmērā.

“Piecu gadu laikā kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas, kriminālvajāšanas uzsākšanai IDB ir nosūtījis vairāk nekā 220 kriminālprocesus un tajos nereti figurē arī amatpersonu iespējami veiktie noziedzīgi nodarījumi, kas saistīti ar nelikumīgu akcīzes preču apriti. Šādas amatpersonu veiktās pretlikumīgās darbības kaitē valsts pārvaldes reputācijai, kā arī rada ievērojamus zaudējumus valsts tautsaimniecībai. Būtiska loma šādu noziedzīgo nodarījumu atklāšanā un novēršanā ir visām tiesību aizsardzības iestādēm un sabiedrībai kopumā,” norāda Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Foto: Flickr.com/ attēlam ir ilustratīva nozīme

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube