Foto: Unplash.com

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina valdību un Saeimu nenolaupīt sabiedrībai Ziemassvētkus un ļaut droši iegādāties Ziemassvētku eglītes un dāvanas saviem mīļajiem cilvēkiem.

Pēc valdības ierobežojumu ieviešanas, ir skaidrs, ka piektdienās notiek masveida drūzmēšanās lielveikalos, tirgos un arī pie Ziemassvētku eglīšu tirgotājiem. Latvijas Tirgotāju asociācija ir norādījusi, ka piektdienā tirgotāji ir apkalpojuši 20-50% vairāk pircēju, kas ir radījis drūzmēšanos veikalos un tirdzniecības vietās. Līdzšinējā prakse norāda, ka pirmssvētku laikā ir nepieciešams steidzami pārdomāt un izmainīt ierobežojumus, kas novērstu cilvēku drūzmēšanos iepērkoties.

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs  komentē: “Ziemassvētku laiks ir brīdis, kad cilvēki cenšas iepriecināt sevi, savus tuviniekus, ģimeni, radot viņos prieku. Īpaši šajā saspringtajā laikā, jāļauj ikvienam izjust svētku sajūtu, tādā veidā mazinot spriedzi sabiedrībā. Neredzu nekādu problēmu, ja ļautu cilvēkiem iegādāties Ziemassvētku eglīti un mājražotāju produkciju svaigā gaisā tirdziņos. Tagad, neļaujot nopirkt brīvdienās Ziemassvētku eglīti, kas ir viens no latviešu svētku simboliem, un dāvanas, valdība un Saeima laupa Ziemassvētkus un rada vēl lielāku spriedzi sabiedrībā. Tas ir nepieņemami! Būtiski ir arī tas, ka tiek atņemta iespēja tirgotājiem un mājražotājiem iegūt lielāko daļu gada ienākumu, kurus tie parasti iegūst Ziemassvētku tirdziņos”.

Šogad, kad ir ieviesti pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi, Ziemassvētki tiks svinēti mājās. LOSP paredz, ka pie šādas situācijas pieprasījums pēc Ziemassvētku eglītēm būtiski pieaugs, jo katra ģimene vēlēsies savu eglīti.

Lai neradītu drūzmēšanos un riskus COVID-19 saslimstībai, būtu jāatļauj Ziemassvētku tirdziņu darbību arī brīvdienās, kas izlīdzinātu cilvēku plūsmu, radītu mazāku drūzmēšanos un vienlaikus sniegtu atbalstu un gandarījumu vietējiem amatniekiem, uzņēmējiem, savu uzskatu pauž  E. Treibergs.

Vienlaikus LOSP aicina pircējus iegādāties Latvijā ražotu pārtiku, preces un izstrādājumus, dāvanas iegādāties pie vietējiem ražotājiem saimniecībās vai izvēloties attālinātas piegādes iespējas. “Ar savu iepirkšanās paradumu maiņu, mēs varam palīdzēt vietējai uzņēmējdarbībai, un ietaupīt savus finanšu līdzekļus un rūpēties par Ziemassvētku brīnumu,” aicina LOSP valdes priekšsēdētājs.

 

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube