Foto: Pixabay.com

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē aizvadītajā dienā, 15.decembrī, tika izvērtēta COVID-19 pandēmijas izplatība Latvijā un veselības aprūpes sistēmas ierobežotās iespējas nodrošināt aprūpi pacientiem ar smagu slimības gaidu. Valdība turpmākajā laikā rosinās papildināt drošības pasākumus. 

Secināts, ka vīrusa izplatība rada tik lielu slogu ārstniecības iestādēm un tik lielu apdraudējumu sabiedrībai, ka tuvākajā laikā ir jāpapildina drošības pasākumi, kurus kopīgi ievērojot var strauji samazināt vīrusa izplatību, lai pēc iespējas tuvākā nākotnē varētu mazināt ierobežojumus.

Diskusijās valdībā bija vienprātība, ka ikvienam jāprot gudri izmantot rāmo, kluso svētku laiku, atvaļinājumus un skolēnu brīvdienas, lai kopīgi spertu nozīmīgu soli ceļā uz uzvaru pār COVID-19. Tomēr pagaidām papildu drošības pasākumi netika apstiprināti.

Par to, kāds tieši būs svētku laika režīms Latvijā, Ministru kabinetā ir paredzēts turpināt diskusijas un pieņemt lēmumu šo ceturtdien, 17. decembrī.

Līdz tam ekspertiem jāpielāgo vairākas normas, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju iegādāties nepieciešamākās preces un ikvienam būtu skaidrība, kā šos Ziemassvētkus un gadumiju svinēt droši, sasniedzot kopējo mērķi – stiprāka un veselāka Latvija nākamajā gadā. Sarunās nav plānots apsvērt pārvietošanās brīvības ierobežojumus.

Tāpat Ministru kabinets apstiprināja līdzekļu piešķiršanu COVID-19 pandēmijas dēļ cietušajiem uzņēmumiem naudas plūsmas nodrošināšanai, lēšot, ka atbalsts būs nepieciešams aptuveni 70 miljonu eiro apmērā. Atbalsta maksājumus uzņēmumiem izmaksās Valsts ieņēmumu dienests tiem uzņēmumiem, kuri atbilstoši nosacījumiem tam pieteiksies, informē Ministru kabinetā.

Stiprinot Latvijas spēju sekmīgi kontrolēt COVID-19, Ministru kabinets apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par akreditētas individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratorijas izveidi Latvijā. Tās izveide izmaksās aptuveni divus miljonus eiro un laboratorija tiks veidota sasaistē ar Rīgas Tehniskās universitātes resursiem.

Ministru kabinets arī precizēja individuālo aizsardzības līdzekļu sagādes sistēmu, lai pēc 2021.gadā gan skolēniem, gan pedagogiem, atgriežoties skolā, būtu pieejamas daudzkārt lietojamās sejas maskas. Tās tiks iepirktas centralizēti un izglītības iestādēm piegādātas ar pašvaldību starpniecību.

Saistītās tēmas: Covid-19Ministru kabinetssvētku režīmsValdība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube