Foto: Gunta Kūla

Ārkārtējās situācijas laikā ieviestie tirdzniecības ierobežojumi, kas brīvdienās liedz iespēju iegādāties atsevišķu preču grupas, un izskanējušās ziņas par gaidāmo lockdown, atstājušas būtisku ietekmi uz pircēju plūsmu un uzturēšanās laiku veikalos darba dienās – tas ievērojami pieaudzis, radot pretēju efektu iecerētajam, pauž SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Lai arī kopējais pircēju skaits ir samazinājies vidēji par 16%, kas īpaši vērojams brīvdienās, darba dienās pircēju plūsma uz veikaliem ievērojami palielinās, turklāt pircēji veikalā uzturas ilgāk nekā ierasts.

Darba dienās būtiski lielāks pieprasījums ir atsevišķām precēm. Īpaši izteikti tas novērots mājsaimniecības precēm (+50%), rūpniecības precēm (+19%), kā arī vērojams pieprasījuma pieaugums arī alkohola un tabakas izstrādājumu kategorijās.

“Darām visu iespējamo, lai “Maxima” veikalos iepirkšanās būtu droša – kopā ieviešot 40 drošības iniciatīvas, esam palielinājuši arī strādājošo kasu skaitu, pagarinājuši atsevišķu veikalu darba laiku, piesaistījuši papildu apsardzes resursus un pielāgojuši ratiņu un groziņu skaitu, lai tādējādi regulētu pircēju plūsmu. Papildus tam esam izvērsuši plašu informatīvu kampaņu par drošu iepirkšanos un iepirkšanās laikiem ar mazāku cilvēku plūsmu. No valdības sagaidām skaidru vēstījumu par nepārtrauktu plaša patēriņa preču pieejamību turpmākajās nedēļās, lai neradītu “aizliegtā augļa” efektu un iespējami mazinātu pircēju plūsmu uz veikaliem darba dienās – it īpaši šajā pirmssvētku laikā,” uzsver “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags.

Jāatgādina, ka pirmssvētku laikā ir pagarināts vairāku “Maxima Latvija” veikalu darba laiks. Ar precīzu veikalu darba laiku iespējams iepazīties pie katra veikala ieejas durvīm, “Maxima” mājas lapā, kā arī “Maxima” aplikācijā.

Lai netraucēti baudītu ģimenes kopā būšanas svētkus un sagaidītu Jauno gadu, “Maxima Latvija” aicina maltītēm un svētku svinībām nepieciešamo pirkumu iegādi veikt savlaicīgi.

Jau ziņots, ka “Maxima Latvija” jau pie esošajiem teju 40 COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumiem aizvien turpina ieviest jaunus gan paši pēc savas iniciatīvas, kā arī vadoties pēc valdības rīkojumiem, lai veikalu apmeklējums klātienē būtu vēl drošāks, piemēram, ieviešot jaunu pakalpojumus “Skenē pats!”, kas ļauj klientam pašam skenēt preces, ievietojot tās uzreiz maisiņā un pēc tam jau maksāšanu veicot ar telefonu vai maksājuma karti atsevišķā zonā, neizņemot preces no maisiņa.

youtube icon
Abonēt youtube