Foto: Unplash.com

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas ceturtdien, 17.decembrī, apsekoja vairākas tirdzniecības vietas Brocēnu novadā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām. Diemžēl rezultāti neiepriecina.

Kopumā tika pārbaudīti četras tirdzniecības vietas, proti, divas degvielas uzpildes stacijas un divi veikali Brocēnu novados un pārkāpumi konstatēti visās tirdzniecības vietās. Trīs vietās pārdevējas nepārliecinājās par jaunietes vecumu un pārdeva viņai alkoholiskos dzērienus, taču vienā vietā pārdevēja palūdza jaunietei uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un, apskatot dokumentu, viņa tomēr pārdeva nepilngadīgai personai alkoholu. Valsts policijā par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsākti procesi administratīvā pārkāpuma lietā.

Saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Tāpat alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, par kuru vecumu mazumtirgotājam ir pamatotas šaubas un kuras pēc mazumtirgotāja pieprasījuma neuzrāda personu apliecinošu dokumentu, kas apliecina šo personu vecumu. Par alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 280 – 700 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 7100 eiro.

Valsts policija ziņo, ka šādas pārbaudes tiek rīkotas regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube