Foto: Pixabay.com

Vērtējot iepriekšējas nedēļas saslimstības datus ar COVID-19, joprojām vērojams pozitīvo testu īpatsvara pieaugums – šobrīd tas ir 9,1% salīdzinot ar 7,8% septiņas dienas iepriekš. Pagājušajā nedēļā ir pieaudzis veikto testu skaits – dienā veikti vidēji 8 256 testi, kas ir par par 3% testu vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Stacionēto pacientu skaits pieaudzis par 15,8%, kas ir vidēji 108 pacienti dienā. Analizējot saslimušos pa vecuma grupām, redzams, ka nedaudz samazinās saslimšana vecuma grupā līdz 14 gadiem, savukārt gandrīz puse no visiem jaunatklātajiem COVID-19 saslimšanas gadījumiem ir vecuma grupā 50 un vecāki, norāda speciālisti.

Slimību profilakses un kontroles centrs aicina izvērtēt un atlikt Latvijas iedzīvotāju plānotos ceļojumus uz Apvienoto Karalisti, kā arī pārrunāt to ar radiniekiem un draugiem, kas plāno svētku laikā ierasties pie jums ciemos. Iemesls tam ir saņemtā informācija no Eiropas slimību profilakses un kontroles centra par Apvienotās Karalistes dienvidaustrumu daļā konstatētu strauju COVID-19 gadījumu skaita pieaugumu, kas saistīts ar jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 varianta izplatīšanos.

SPKC atklāj – pierādīts, ka šis koronavīrusa variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā. Vairāku pētījumu rezultāti liecina, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinajumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

Jāatgādina, ka līdz 3.janvārim iedzīvotājiem ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz COVID-19, ja cilvēkam ir saslimšanas pazīmes – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c. Šajā laikā iedzīvotājiem Covid-19 analīzes būs iespējams nodot arī bez ārsta nosūtījuma.

Papildus informācija COVID-19 saslimušajiem, kontaktpersonām, lasi šeit.

youtube icon
Abonēt youtube