Foto: Publicitātes

Turpinot attīstīt vilciena biļešu uzskaites un kontroles sistēmu, “Pasažieru vilciens” no mobilā sakaru operatora Tele2 iegādājies 234 viedtālruņus konduktoriem kontrolieriem, un turpmāk tie būs primārais visu veidu biļešu validācijas rīks vilcienos.

Pārstāvji norāda, ka biļešu kontrole ar viedtālruni ļaus raitāk veikt klientu apkalpošanu vilcienos.

Saskaņā ar izsludinātā iepirkuma rezultātiem SIA Tele2 ieguva tiesības piegādāt gan viedtālruņus un to aksesuārus, gan turpmākos divus gadus nodrošinās bezlimita datu pārraidi un balss sakarus, SMS un MMS pakalpojumus visā Latvijas teritorijā.

Jaunie viedtālruņi ar tajā uzstādītu īpaši “Pasažieru vilciena” vajadzībām radītu biļešu validācijas lietotni turpmāk būs primārais visu veidu biļešu validācijas rīks papildus jau ieviestajam daudzfunkcionālajam plaukstas izmēra mobilajam kases aparātam, ar kuru galvenokārt tiks nodrošināta biļešu pārdošana vilcienā.

Ņemot vērā, ka šie “Pasažieru vilciena” konduktori kontrolieri ik dienas kontaktējas ar vairākiem simtiem cilvēku, visos jaunajos viedtālruņos ir lejupielādēta arī lietotne “Apturi Covid”, lai savlaicīgi fiksētu iespējamo kontaktu ar inficētu personu.

Papīra biļešu ēras beigas?

“Pasažieru vilciena” informē, ka konduktori kontrolieri pakāpeniski atteiksies no papīra biļešu zīmogošanas, jo turpmāk gan elektroniskās, gan visa veida papīra biļetes, tai skaitā abonementa biļetes, vilcienos tiks validētas ar viedierīci, skenējot uz biļetes uzdrukāto 2D svītrkodu.

Pasažieri aicināti savu biļeti vienmēr glabāt rūpīgi, nelocīt un neburzīt, kā arī saglabāt līdz brauciena beigām. Tāpat atgādinām, ka abonementa biļetes nedrīkst laminēt.

Šobrīd vēl turpinās darbs pie biļešu uzskates un kontroles sistēmas pilnveides projekta noslēdzošās fāzes, lai jaunie mobilie kases aparāti varētu pieņemt maksājumus ar dažādu veidu norēķinu kartēm.

Tomēr, lai mazinātu tiešu saskarsmi ar naudu un cilvēkiem, pārstāvji atgādina, ka biļeti aizvien ir ērti un ar 5% vai 10% atlaidi iegādāties “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē.

Tāpat, lai justos vēl drošāk vīrusa infekcijas izplatības apstākļos, pasažieri aicināti pēc iespējas pārvietoties dienas vidū, kad biļetēm vairākiem reisiem no 12.oktobra ir piemērota 20% atlaide.

youtube icon
Abonēt youtube