Foto: Pixabay.com

No šodienas, 28.decembra Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca uzsāk darbinieku vakcināciju pret COVID-19 infekciju. Trīs dienu laikā no 29. līdz 30.decembrim piecos vakcinācijas punktos plānots vakcinēt 1055 darbinieku, jeb vienu trešdaļu no slimnīcā strādājošajiem.

Pirmo vakcīnu slimnīcā ievadīja jau pulksten 8.02 no rīta, informē VSIA Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca.

Ziņojumā teikts, ka primāri vakcīnu saņems tie ārstniecības un aprūpes darbinieki, kuri strādā ar COVID-19 pacientiem vai tie, kuriem ir vislielākā saskare ar jau apstiprināti inficētiem vai potenciāli inficētiem pacientiem – visu trīs atvērto COVID-19 pacientu nodaļās strādājošie, Neatliekamās medicīnas centrā vai reanimācijas nodaļā nodarbinātie. Secīgi nākamie vakcīnu saņems citu slimnīcas struktūrvienību darbinieki.

Savlaicīgi gatavojoties slimnīcas darbinieku vakcinācijai, aptaujas veidā tika noskaidrota slimnīcā strādājošo vēlme saņemt vakcīnu vai pagaidām atturēties. 70% no aptaujātajiem darbiniekiem norādījuši – “jā, vakcinēšos”. Kopā nedēļas laikā aptaujā piedalījās nedaudz vairāk nekā 2 000 darbinieku. Slimnīcas darbinieki, kuri šobrīd vakcinēties nevēlas, visbiežāk minētie iemesli ir esošais veselības stāvoklis vai nogaidoša attieksme, kas nozīmē, ka vakcinēto darbinieku skaits potenciāli pieaugs.

Jau vēstīts, ka 26.decembra rītā Latvija saņēma ražotāja “BioNTech-Pfizer” vakcīnas “Comirnaty” pirmo daļu, kas sastāda 9 750 devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4 875 veselības aprūpes darbiniekiem. Nākamās vakcīnu piegādes plānotas pēc nedēļas – ap 4. vai 5.janvāri, kad Latvija saņems līdzīgu apjomu devu.

Tāpat janvāra beigās ražotāji plāno “Moderna” un “AstraZeneca” izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija

Vakcīnām pret COVID-19 un vakcinēšanās kārtībai Latvijā izveidota arī informatīva uzziņas vietne, lasi šeit.

youtube icon
Abonēt youtube