Foto: Unplash.com

Naktī no 31.decembra uz 1.janvāri Apvienotā Karaliste pabeidz izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) norāda, ka aviācijas pasažieri nesaskarsies ar būtiskām izmaiņām, ceļojot no/uz Apvienoto Karalisti. Vienlaikus no 2.janvāra Latvija atsāks starptautisko pasažieru pārvadājumus ar Apvienoto Karalisti. 

Būtiski atzīmēt, ka lidostā Rīga pasažieriem no lidostas procedūru viedokļa izmaiņu pēc apvienotās Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES nebūs.

Apvienots Karaliste jau šobrīd ir ārpus Šengenas valstu saraksta, līdz ar to pasažieriem tiek veikta robežkontrole, savukārt drošības prasības nosaka starptautiskie normatīvie akti, kas ir vienādi gan Latvijai, gan Apvienotajai Karalistei.

Lidsabiedrības airBaltic lidojumi no/uz Apvienoto Karalisti arī turpmāk tiks veikti no Rīgas, Tallinas un Viļņas. Būtiskas izmaiņas pasažierus, kuri ar tiešo reisu lidos no/uz Apvienoto Karalisti, neskars.

Vienlaikus ir jāņem vērā šobrīd esošie ierobežojumi lidojumiem no/uz Apvienoto Karalisti saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu.

Šobrīd lidojumi no/uz Apvienoto Karalisti ir aizliegti līdz 2021.gada 1.janvāra plkst. 23.59, bet tie tiks atsākti ar 2.janvāri. Pasažieriem jāvēršas pie aviokompānijaām, lai noskaidrotu, vai tās atsāks izpildīt lidojumus ar 2.janvāri.

CAA vērš uzmanību, ka turpmāk lidojumos uz Apvienoto Karalisti varēs izmantot tikai pasi, kā arī būtiskas izmaiņas skars preču pārvietošanu. Vairāk informācijas par preču pārvietošanās noteikumiem var iegūt Valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā, spiežot šeit.

youtube icon
Abonēt youtube